21. november 2017
Valg Allerød
Foto: Allan Nørregaard
facebook icon twitter icon linkedin icon
print ikon
send til en ven ikon

Send til din ven.

X

Artiklen: Se alle kandidater til kommunalvalget

Modtagerens email *:
Din e-mail *:
Dit navn *:
Evt. kommentar:

*) skal udfyldes.

Se alle kandidater til kommunalvalget
Allerød KV17 - 23. oktober 2017 kl. 12:07
Af Niels Idskov
Kontakt redaktionen:sndk@sn.dk

Så er listen over samtlige kandidater til kommunalvalget i Allerød klar, og den er også at finde på kommunens hjemmeside. Listen ser således ud:

A: Socialdemokratiet

Miki Dam Larsen
Jesper Holdflod Pallesen
Theodore Gbouable
Bettina Hauge
Nicolai Abildskov Pallisborg
Vibeke Munk
Kasper Ljung Pedersen
Bjarne Ørgaard Jensen
Elise Høver
Michael Rodriguez
Vibeke Højbjerg
Kjeld Ersted Sørensen
Jørgen Jensen

B: Radikale Venstre

Klaus Fisker
Merete Them Kjølholm
Henrik Kragelund Jansson
Jytte Agerup
Carsten Andersen
Vibeke Arndt Skak Jensen
Bodil Schultz
Peter Krogsgaard
Ebbe Schultz

C: Det Konservative Folkeparti

Jørgen Johansen
Erik Lund
Martin H. Wolffbrandt
Lars Bacher
Poul Albrechtsen
Clara Elisabeth Boa
Axel Nielsen
Johnny Lehmann
Rune Ammitzbøll Langholm
Jeanette Oxfeldt
Rasmus Mahler
Christa Stæger
Martin Carl
Sanni Buresund
Stig Grevy
Faruk Kilic

D: Nye Borgerlige

1. Jesper Hammer
2. John Jensen
3. Per Møller Andersen

E: Vores Allerød

Viggo Janum
Flemming Ipsen
Thomas Pedersen
Tina Nikolajsen
Søren Jakobsen
Inger Piper
Jesper Lander
Luca Ripullone

F: Socialistisk Folkeparti

1. Nikolaj Bührmann
2. Anders Damm-Frydenberg
3. Susan Lund Andersen
4. Jørgen Ekstrøm Jakobsen
5. Jalila Rachdi
6. Anne-Marie Langhans
7. Signe Schløer
8. Nina Madsen
9. Camilla Damm-Frydenberg
10. Ole Holm-Møller
11. Lise Tarp

H: Borgerlig Velfærd

John Køhler
Lise Oline Larsen
Michael Metzsch

I: Liberal Alliance

Christian Hauge Lundgaard
Magnus Denlov
Palle Christiansen
Steffen Møller

M: Ny Madordning

1. Walther Thomsen

O: Dansk Folkeparti

1. Else-Marie Madsen
2. Svend Aage Hansen
3. Vagn Ove Lund
4. John Knudsen

R: Blovstrødlisten

1. Erling Petersen
2. Gitte Damgård
3. Hanne Lindstrøm Nielsen
4. Michael Even Hansen
5. Harris Spangshauge
6. Käthe Hauptstein Nilsson

V: Venstre

Karsten Längerich
Olav B. Christensen
Evan Stæhr
Niels Kirkegaard
Esben Buchwald
Lone Hansen
Gunnar Lohmann
Lisbeth Skov
Kitt Svane
Carsten Rasmussen
Mari Bathny
Johnny Winsløv

Ø: Enhedslisten

1. Rasmus Keis Neerbek
2. Anne Lise Rostgaard Schmidt
3. Sebastian Müller Nielsen
4. Dorte Reehaug
5. Lars Juel Sørensen
6. Saiar Ibrahim Youssef
7. Lone Nielsen
8. Troels Jacobsen
9. Anja Miehe-Renard

Å: Alternativet

1. Lea Herdal
2. Jørgen Haas
3. Heidi Lindal Kruse
4. John Damm Scheuer
5. Karen Stevnbak Andersen
6. Anette Damm Scheuer

LÆSER
ARRANGEMENTER


Har du en aviskode?





Du finder aviskoden
i den trykte udgave af din avis.

Køb

Artikel eller billede

Skriv til:
abonnement@sn.dk

Nyt om

Navne

Send en e-mail til:
Frederiksborg@sn.dk