3. april 2020
facebook icon twitter icon linkedin icon
print ikon
send til en ven ikon

Send til din ven.

X

Artiklen: Her er de 74 du kan stemme på i Egedal

Modtagerens email *:
Din e-mail *:
Dit navn *:
Evt. kommentar:

*) skal udfyldes.

Her er de 74 du kan stemme på i Egedal
Opdateret 04. december 2013 kl. 14:47
Egedal KV17 - 22. oktober 2013 kl. 16:03
Kontakt redaktionen:sndk@sn.dk

De syv partier til kommunalvalget i Egedal Kommune har opstillet følgende 74 kandidater.

A - Socialdemokratiet.

1. Ib Sørensen, 60, Stenløse.

2. Vicky Holst Rasmussen, 36, Stenløse.

3. Anne-Mie Højsted, 43, Smørum.

arrow Læs også: Færre kandidater at stemme på

4. Marianne Røgen, 63, Ølstykke.

5. Flemming Hoff Kjeldsen, 62, Smørum.

6. Eva Fahnøe Buch, 61, Ganløse,

7. Frank Jensen, 56, Smørum.

8. Morten Lyager, 39, Ølstykke.

9. René Næsager, 50, Ølstykke.

10. Ole Lind Larsen, 67, Ølstykke.

11. Mads Rasmussen, 37, Ølstykke.

B - Det Radikale Venstre

1. Rikke Mortensen, 42, Søsum.

2. Carsten Johansson, 40, Ølstykke.

3. Philip Hesselbjerg, 18, Ganløse.

4. Stephan Grubbe Sølby, 42, Ølstykke.

5. Rikke Simonsen, 37, Ølstykke.

6. Anders Larsen, 66, Smørum.

7. Lisbeth Fjeldsø Nielsen, 43, Stenløse.

8. Amanda Lopdrup Hansen, 18, Ølstykke.

9. Paul Aywaz, 46, Stenløse.

10. Leif Rasmussen, 66, Stenløse.

C - Det konservative Folkeparti

1. Jens Jørgen Nygaard, 65, Ledøje.

2. Erhard Filtenborg, 74, Ølstykke.

3. Charlotte Haagendrup, 46, Ølstykke.

4. Lars Falk Hansen, 53, Stenløse.

5. Peter Nørris Dalsgaard, 50, Ølstykke.

6. Niels Lindhardt Johansen, 57, Ganløse.

7. Dan Haugbøl, 52, Smørum.

8. Ingrid Bay, 66, Smørum.

9. Tom Emtkjær Jensen, 44, Knardrup.

10. Ulrik Lindvald, 62, Søsum.

11. Ricky Kofoed-Madsen, 42, Ølstykke.

12. Peter Dreyer, 48, Stenløse.

13. Ric Jakobsen, 48, Slagslunde.

14. Kira von der Lippe Borges, 47, Stenløse Syd.

15. Lars Jacobsen, 49, Ganløse.

F - Socialistisk Folkeparti

1. Peter R. Hansen, 68, Ganløse.

2. Jeanett Tankred, 44, Veksø.

3. Jacob Andrup, 60, Gl. Ølstykke.

4. Per Gudmundsen, 65, Veksø.

5. Henrik Severin Hansen, 58, Smørumnedre.

6. Lea Jensen, 56, Ølstykke Stationsby.

7. Helle Arrøe, 66, Ganløse.

8. Kim Rømer Krogh, 57, Ølstykke Stationsby.

9. Kamilla Marie Lindgren, 39, Ganløse.

I - Liberal Alliance

1. Tommy Højegaard Kongste, 50, Stenløse.

2. Bendt Tranekjær Rasmussen, 57, Ølstykke.

3. Inger Lisse Dahl Hede, 67, Buresø.

4. Louise Boss, 34, Stenløse.

5. Thomas Skov Rasmussen, 46, Ølstykke.

6. Jesper Bengtson, 51, Ganløse.

O - Dansk Folkeparti

1. Peter Hemmingsen, 61, Ganløse.

2. Flemming Schandorff, 70, Smørum.

3. John Hyldig, 36, Smørum.

4, Leif Lise, 60, Smørum.

5. Lise Bodin-Schäfer, 72, Hove.

6. Jette Lund, 44, Hove.

7. Ivann Lund, 50, Hove.

8. Johnny Davidsen, 59, Ølstykke.

V - Venstre

1. Willy Eliasen, 71, Stenløse.

2. Karsten Søndergård, 46, Smørum.

3. Keld Stenlien Hansen, 55, Veksø.

4. Bo Vesth, 40, Stenløse.

5. Lisbeth Dupont-Rosenvold, 61, Smørum.

6. Ole Hovøre, 52, Veksø.

7. Carina Buurskov Kristensen, 38, Ølstykke.

8. Esben Vognsen Jensen, 51, Smørum.

9. Natasha Enetoft, 31, Smørum.

10. Hans Wolff, 63, Ganløse.

11. Camilla Rask, 37, Slagslunde.

12. Ib Thyge Christensen, 55, Ølstykke.

13. Bent Højgaard Mortensen, 66, Ganløse.

14. Ömer Ciftci, 41, Smørum.

15. Peter Matzen Lund, 69, Ølstykke.