5. december 2020
Kontakt Rudersdal Avis

Rudersdal Avis
Gl. Lundtoftevej 1B
2800 Lyngby
Tlf.: 8888 4315
www.rudersdalavis.dk / sn.dk/rudersdal - en del af Sjællandske Medier

Udgivelsesdag: Onsdag / torsdag

LEDELSE:
Markedsdirektør Sjælland Syd
Peter Trostmann

ANSVARSH. CHEFREDAKTØR:
Bente Johannessen

Kontortid
Mandag – fredag: Kl. 9 – 16

REDAKTION: rudersdalavis.red@sn.dk
Lars Schmidt
Redaktør
Direkte tlf. 3010 3316
lars.schmidt@sn.dk

Mikkel Svinth Rødgaard

Journalist
Direkte tlf. 2894 6398
mikkel.rodgaard@sn.dk

Mikkel Brøgger Petersen

Journalist
Direkte tlf. 3067 2805
mikkel.petersen@sn.dk

Signe Steffensen
Temaredaktør, journalist
Direkte tlf. 5123 2240
signe.steffensen@sn.dk

Pernille Borenhoff
Journalist
Direkte tlf. 2179 8360
pernille.borenhoff@sn.dk

ANNONCER: rudersdalavis.salg@sn.dk
Claus Ohrt

Markedschef
Direkte tlf. 2020 9413
claus.ohrt@sn.dk

Bettina Guldager

Chefkonsulent
Direkte tlf. 5143 4248
bettina.guldager@sn.dk

Tina Damgaard
Mediekonsulent
Direkte tlf. 3038 2811
tina.damgaard@sn.dk

Vivian Ree
Mediekonsulent
Direkte tlf. 4020 2955
vivian.ree@sn.dk

Prisliste Rudersdal Avis

DEADLINES:
Booking: Mandag kl. 12
Korrekturannoncer: Fredag kl. 12
Færdige annoncer: Tirsdag kl. 9
Privat annannoncer: Mandag kl. 10
kan bookes her via Tast-selv
Dødsannoncer: Tirsdag kl. 10
Redaktionelt stof: Fredag kl. 14


Dækningsområde:
Alle husstande i Rudersdal Kommune undtagen modtagere med ”Reklamer og ugeaviser – Nej tak”.

Udebliver Rudersdal Avis:
Har du ikke modtaget avisen, så udfyld formularen på https://sn.dk/ugeavisudeblevet.
Du kan også ringe på tlf. 4348 7800

Det er frivilligt og gratis for den enkelte, når Danmark - formentlig snart - begynder at vaccinere befolkningen mod covid-19. Vil du vælge at blive vaccineret?