5. april 2020
Kontakt Rudersdal Avis

Rudersdal Avis
Gl. Lundtoftevej 1B
2800 Lyngby
Tlf.: 8888 4315

www.rudersdalavis.dk sn.dk/rudersdal - en del af Sjællandske Medier

LEDELSE
Markedsdirektør Sjælland Syd
Peter Trostmann

ANSVARSH. CHEFREDAKTØR
Bente Johannessen

Kontortid
Mandag – fredag: Kl. 9 - 16

Udgivelsesdag: Onsdag / torsdag

Dækningsområde
Alle husstande undtagen ”Reklamer og ugeaviser - Nej tak” i Rudersdal Kommune.

REDAKTION: rudersdalavis.red@sn.dk

Lars Schmidt
Redaktør
Direkte tlf. 3010 3316
lars.schmidt@sn.dk

Mikkel Svinth Rødgaard
Journalist
Direkte tlf. 2894 6398
mikkel.rodgaard@sn.dk

Mikkel Brøgger Petersen
Journalist
Direkte tlf. 3067 2805
mikkel.petersen@sn.dk

Signe Steffensen
Temaredaktør, journalist
Direkte tlf. 5123 2240
signe.steffensen@sn.dk

Pernille Borenhoff
Journalist
Direkte tlf. 2179 8360
pernille.borenhoff@sn.dk

ANNONCER: rudersdalavis.salg@sn.dk

Claus Ohrt
Markedschef
Direkte tlf. 2020 9413
claus.ohrt@sn.dk

Bettina Guldager
Annoncechef
Direkte tlf. 5143 4248
bettina.guldager@sn.dk

Tina Damgaard
Mediekonsulent
Direkte tlf. 3038 2811
tina.damgaard@sn.dk

Thomas Kruse-Theil
Mediekonsulent
Direkte tlf. 2715 5127
thomas.kruse@sn.dk

Vivian Ree
Mediekonsulent
Direkte tlf. 4020 2955
vivian.ree@sn.dk

Prisliste Rudersdal Avis

DEADLINES

Korrekturannoncer: Torsdag kl. 12
Færdige annoncer: Mandag kl. 12
Privatannannoncer: Fredag kl. 10
kan bookes her via Tast-selv

Redaktionelt stof: Torsdag kl. 14

Udebliver avisen
Kontakt FK Distribution via dette link.

Du kan også sende besked på manglende.levering@sn.dk eller ring til
FK Distribution tl. 43487800.