5. december 2020
Kontakt Hillerød Posten

Hillerød Posten
Lokesvej 8, 1. sal.
3400 Hillerød
Tlf.: 8888 4303

Åbningstider
Mandag-fredag kl. 11.00 - 14.00

Ansvarshavende chefredaktør: Palle Høj
Markedsdirektør: Peter Fjeldal

Hillerød Posten udgives af Sjællandske Medier.
www.hilleroed.lokalavisen.dk / sn.dk/hilleroed

Udgivelsesdag:
Onsdag/torsdag

Redaktionel deadline:
Torsdag kl. 12

Annonce deadlines:
Færdigmateriale: Mandag kl. 12.00
Korrekturannoncer: Onsdag kl. 16.00
Rubrikannoncer: Fredag kl. 10.00
Privatannoncer: kan bookes her via Tast-selv

Prisliste Hillerød Posten

Kontakt redaktionen:

Redaktion: hip.red@sn.dk

Martin Warming, lokalredaktør
Tlf.: 8888 4410
martin.warming@sn.dk

Mette Dolmer Thygesen, journalist
Tlf.: 8888 4414
Mobil: 3038 2868
mette.thygesen@sn.dk

Trine Lønbro Nielsen, journalist (mandag og tirsdag)
Tlf.: 3153 9928
trine.nielsen@sn.dk

Kontakt salgsafdelingen:

Annoncesalg: hip.salg@sn.dk

Lisbeth Chabert, salgschef
Tlf.: 3141 3423
lisbeth.chabert@sn.dk

Michael Ørntoft, chefkonsulent
Tlf.: 5156 1923
michael.orntoft@sn.dk

Jakob Jonassen, mediekonsulent
Tlf.: 3067 2840
jakob.jonassen@sn.dk

Stig Andersen, mediekonsulent
Tlf.: 3067 2828
stig.andersen@sn.dk

Dækningsområde: Hillerød Kommune

Udebliver avisen:
Har du ikke modtaget avisen, så udfyld formularen på https://sn.dk/ugeavisudeblevet.

Det er frivilligt og gratis for den enkelte, når Danmark - formentlig snart - begynder at vaccinere befolkningen mod covid-19. Vil du vælge at blive vaccineret?