5. april 2020
Kontakt Det Grønne Område

Det Grønne Områdes Mediecenter

Gl. Lundtoftevej 1B
2800 Lyngby
Tlf.: 8888 4311

www.dgo.dk/sn.dk/lyngby-taarbæk.dk - en del af Sjællandske Medier

LEDELSE
Markedsdirektør Sjælland Syd
Peter Trostmann

ANSVARSH. CHEFREDAKTØR
BENTE JOHANNESSEN

Kontortid
Mandag – fredag: Kl. 9 - 16

Udgivelsesdag
Onsdag/torsdag

REDAKTION: dgo.red@sn.dk

Lars Schmidt
Redaktør
Direkte tlf. 3010 3316
lars.schmidt@sn.dk

Mikkel Svinth Rødgaard
Journalist
Direkte tlf. 2894 6398
Mikkel.rodgaard@sn.dk

Mikkel Brøgger Petersen
Journalist
Direkte tlf. 3067 2805
mikkel.petersen@sn.dk

Signe Steffensen
Temaredaktør, journalist
Direkte tlf. 5123 2240
signe.steffensen@sn.dk

Pernille Borenhoff
Journalist
Direkte tlf. 21 79 83 60
pernille.borenhoff@sn.dk

Mikael Østergaard
Sportsjournalist,
tlf. 2298 0011
mikael.oestergaard@sn.dk

ANNONCER: dgo.salg@sn.dk

Claus Ohrt
Markedschef
Direkte tlf. 2020 9413
claus.orth@sn.dk

Bettina Guldager
Annoncechef
Direkte tlf. 5143 4248
bettina.guldager@sn.dk

Tina Damgaard
Mediekonsulent
Direkte tlf. 3038 2811
tina.damgaard@sn.dk

Thomas Kruse-Theil
Mediekonsulent
Direkte tlf. 2715 5127
thomas.kruse@sn.dk

Vivian Ree
Mediekonsulent
Direkte tlf. 4020 2955
vivian.ree@sn.dk

Prisliste Det Grønne Område

DEADLINES

Korrekturannoncer: Torsdag kl. 12
Færdige annoncer: Mandag kl. 12
Privatannannoncer: Fredag kl. 10
kan bookes her via Tast-selv

Redaktionelt stof: Torsdag kl. 14

Dækningsområde
Alle husstande i Lyngby-Taarbæk Kommune/Søllerød-delen af Rudersdal Kommune/2950 Vedbæk...undtaget modtagere med
”Reklamer og ugeaviser – Nej tak”.

Udebliver avisen
Kontakt FK Distribution via dette link.

Du kan også sende besked til manglende.levering@sn.dk eller ring på tlf. 4348 7800