20. september 2020
Kontakt Det Grønne Område

Det Grønne Område

Gl. Lundtoftevej 1B
2800 Lyngby
Tlf.: 8888 4311
www.dgo.dk/sn.dk/lyngby-taarbæk.dk - en del af Sjællandske Medier

Udgivelsesdag: Onsdag / torsdag

LEDELSE:
Markedsdirektør Sjælland Syd
Peter Trostmann

ANSVARSH. CHEFREDAKTØR:

Bente Johannesen

Kontortid
Mandag – fredag: Kl. 9 – 16

REDAKTION: dgo.red@sn.dk

Lars Schmidt
Redaktør
Direkte tlf. 3010 3316
lars.schmidt@sn.dk

Mikkel Svinth Rødgaard
Journalist
Direkte tlf. 2894 6398
Mikkel.rodgaard@sn.dk

Mikkel Brøgger Petersen
Journalist
Direkte tlf. 3067 2805
mikkel.petersen@sn.dk

Signe Steffensen

Temaredaktør, journalist
Direkte tlf. 5123 2240
signe.steffensen@sn.dk

Pernille Borenhoff
Journalist
Direkte tlf. 21 79 83 60
pernille.borenhoff@sn.dk

Mikael Østergaard

Sportsjournalist,
tlf. 2298 0011
mikael.oestergaard@sn.dk

ANNONCER: dgo.salg@sn.dk
Claus Ohrt
Markedschef
Direkte tlf. 2020 9413
claus.ohrt@sn.dk

Bettina Guldager
Chefkonsulent
Direkte tlf. 5143 4248
bettina.guldager@sn.dk

Tina Damgaard

Mediekonsulent
Direkte tlf. 3038 2811
tina.damgaard@sn.dk

Thomas Kruse-Theil

Mediekonsulent
Direkte tlf. 2715 5127
thomas.kruse@sn.dk

Vivian Ree

Mediekonsulent
Direkte tlf. 4020 2955
vivian.ree@sn.dk

Prisliste Det Grønne Område

DEADLINES:
Booking: Mandag kl. 12
Korrekturannoncer: Fredag kl. 12
Færdige annoncer: Tirsdag kl. 9
Privat annannoncer: Mandag kl. 10
kan bookes her via Tast-selv
Dødsannoncer: Tirsdag kl. 10
Redaktionelt stof: Fredag kl. 14

Dækningsområde:

Alle husstande i Lyngby-Taarbæk Kommune/Søllerød-delen af Rudersdal Kommune/2950 Vedbæk, undtagen modtagere med ”Reklamer og ugeaviser – Nej tak”.

Udebliver Det Grønne Område:

Har du ikke modtaget avisen, så udfyld formularen på https://sn.dk/ugeavisudeblevet.
Du kan også ringe på tlf. 4348 7800

Er du klar til at bære mundbind, når du skal handle ind?