1. december 2020
Kontakt Lokalavisen Frederikssund

Lokalavisen Frederikssund
Askelundsvej 2
3600 Frederikssund
Tlf.: 8888 4306

Ansvarsh. chefredaktør: Bente Johannessen
Markedsdirektør Peter Fjeldal

Åbningstider:
Mandag- torsdag: kl. 9.00 - 15.00
Fredag: kl. 9.00 - 14.00

Udgivelsesdag: Onsdag/torsdag

Lokalavisen Frederikssund er udgivet af Sjællandske Medier.
sn.dk/frederikssund

Redaktion: lokalavisen-frederikssund.red@sn.dk

Henrik Gregersen
, lokalredaktør:
Tlf: 2080 7030
henrik.gregersen@sn.dk

Birgitte Masson, journalist:
Tlf: 4124 8188
birgitte.masson@sn.dk

Finn Due Larsen, journalist
Tlf.:4037 6604
finn.due@sn.dk

Annoncer: lokalavisen-frederikssund.salg@sn.dk

Peter Darum, Salgschef:
Mobil: 5121 0416
peter.darum@sn.dk

Tonny Hansen, Mediekonsulent:
Tlf: 2363 2919
tonny.hansen@sn.dk

Mathias Bonde Neumann, Mediekonsulent
Tlf. 2843 6497
Mathias.neumann@sn.dk

Nicklas Granzow Wedell-Riis, Mediekonsulent
Tlf. 2835 6647
Nicklas.riis@sn.dk

Prisliste Lokalavisen Frederikssund

DEADLINES

Redaktionelt stof:
fredag kl. 12.00

Korrekturannoncer:
fredag kl. 12.00
Privatannoncer (tillykke, køb/salg m.m.):
fredag kl. 10.00
kan bookes her via Tast-selv
Alle andre annoncer:
Mandag kl. 12.00

Dækningsområde:
Frederikssund Kommune samt Ølsted

Har du ikke modtaget avisen:

Har du ikke modtaget avisen, så udfyld formularen på https://sn.dk/ugeavisudeblevet.

Du kan også indtaste navn og adresse: manglende.levering@sn.dk eller ring til FK Distribution 4348 7800

Det er frivilligt og gratis for den enkelte, når Danmark - formentlig snart - begynder at vaccinere befolkningen mod covid-19. Vil du vælge at blive vaccineret?