26. september 2020
Kontakt Lokalavisen Egedal

Lokalavisen Egedal
Askelundsvej 2
3600 Frederikssund
Tlf.: 8888 4305

Ansvarsh. chefredaktør: Palle Høj
Markedsdirektør: Peter Fjeldal

Lokalavisen Egedal er en del af Sjællandske Medier,
www.sn.dk/egedal

Åbningstider
Mandag-torsdag, kl. 9.00 - 15.00
Fredag, kl. 9.00 - 14.00

Udgivelsesdag: Onsdag-fredag
Tryk: Erritsø Tryk A/S
Distribution: FK Distribution A/S
Oplag: 24.636

Redaktion: lokalavisen-egedal.red@sn.dk

Henrik Gregersen. Lokalredaktør
Tlf.: 2080 7030
henrik.gregersen@sn.dk

Kenneth Tanzer. Journalist
Tlf.: 3067 2813
kenneth.tanzer@sn.dk

Finn Due Larsen. Journalist
Tlf.: 4037 6604

finn.due@sn.dk

Annoncesalg: lokalavisen-egedal@salg.dk

Peter Darum. Salgschef
Tlf.: 5121 0416
peter.darum@sn.dk

Gitte Heiden, Mediekonsulent
Tlf.: 6021 3547
gitte.heiden@sn.dk

Thomas Kragh, Mediekonsulent
Tlf.: 5076 4354
thomas.kragh@sn.dk

Mathias Bonde Neumann, Mediekonsulent
Tlf.: 2843 6497
mathias.neumann@sn.dk

Dækningsområde:
Egedal kommune samt Gundsø, Jyllinge, Jonstrup og Måløv

Har du ikke modtaget avisen:

Har du ikke modtaget avisen, så udfyld formularen på https://sn.dk/ugeavisudeblevet.

Du kan også sende navn og adresse: manglende.levering@sn.dk eller ring til FK Distribution 4348 7800.

DEADLINES

Redaktionelt stof:
fredag kl. 12.00
Korrekturannoncer:
fredag kl. 12.00
Privatannoncer (tillykke, køb/salg m.m.):
fredag kl. 10.00
kan bookes her via Tast-selv

Alle andre annoncer:
Mandag kl. 12.00

Har debatten om sexisme taget overhånd?