15. juli 2020
Kontakt Allerød Nyt

Allerød Nyt
Lokesvej 8, 1. sal
3400 Hillerød
Tlf.: Tlf.: 8888 4301

Allerød Nyt udgives af Sjællandske Medier, www.allerødnyt.dk / www.sn.dk/alleroed

Åbningstider
Mandag-fredag kl. 11.00 - 14.00

Ansvarsh. chefredaktør: Bente Johannessen
Markedsdirektør: Peter Fjeldal

Udgivelsesdag: Onsdag/torsdag

Prisliste Allerød Nyt

Deadlines:

Færdigmateriale:
Mandag kl. 12.00
Korrekturannoncer: Onsdag kl. 16.00
Rubrikannoncer: Fredag kl. 10.00
Privatannoncer: kan bookes her via Tast-selv

Redaktionelt: Torsdag kl. 10.00

Redaktion: allerodnyt.red@sn.dk

Jens Berg Thomsen, redaktør
jens.thomsen@sn.dk
Tlf.: 3067 2887

Kristina Pihl, journalistvikar
kristina.pihl@sn.dk

Louise Mørch Vilster
Tlf.: 2894 8987
louise.vilster@sn.dk

Annoncesalg: allerodnyt.salg@sn.dk

Lisbeth Charbert, salgschef
lisbeth.charbert@sn.dk
Tlf.: 3141 3423

Stig Andersen, chefkonsulent
stig.andersen@sn.dk
tlf.: 3067 2828

Jakob Jonassen, mediekonsulent
jakob.jonassen@sn.dk
Tlf.: 3067 2840

Michael Ørntoft, mediekonsulent
michael.orntoft@sn.dk
Tlf.: 5156 1923

Stig Andersen. Mediekonsulent
stig.andersen@sn.dk
Tlf. 3067 2828

Udebliver avisen

Har du ikke modtaget avisen, så udfyld formularen via dette link https://sn.dk/ugeavisudeblevet

Veganerpartiet stiller krav om, at der skal indføres vegetar/vegansk mad i institutioner. Er det en god idé?