20. oktober 2021
Kontaktoplysninger
DAGBLADET Roskilde

Hersegade 22
4000 Roskilde
Tlf.: 46 35 85 00
Mail redaktion: roskilde.red@sn.dk
Mail salg: ra.salg@sn.dk

Udebliver avisen

Tlf.: 46 35 85 00, inden kl. 18, lørdage kl. 8-10.

Ferieændring

Vil du have ændret i leveringen af avisen, så klik her

ROSKILDE-REDAKTIONEN

Lars Ahn Pedersen (ahn)
Redaktionsleder
Tlf.: 61 10 29 26
lars.ahn@sn.dk

Steen Østbjerg (øst)
Redaktør
Tlf.: 30 23 40 85
steen.oestbjerg@sn.dk

Lars Kimer (Kimer)
Journalist
lars.kimer@sn.dk

Kristian Thomas Jørgensen (ktj)
Journalist
kristian.joergensen@sn.dk

Britt Nielsen (britt)
Journalist
britt.nielsen@sn.dk

Lasse Petersen (lp)
Journalist
lassepetersen@sn.dk

ABONNEMENT

Hersegade 22
4000 Roskilde
Tlf.: 46 35 85 00
Kontortid: Mandag-fredag kl. 9-13
roskilde.abonnement@sn.dk

Charlotte Petersen
Bladsalgskonsulent
Tlf.: 46 47 02 02
charlotte.petersen@sn.dk

ANNONCER

Algade 2, 1. sal
4000 Roskilde
Tlf.: 46 36 20 11
Mail: ra.salg@sn.dk

Kontortid:
Mandag-torsdag kl. 8.30-16.00
Fredag kl. 8.30-15.30
Lørdag lukket

Distribution

Hanne Dahl
Servicemedarbejder
Tlf.: 22 13 98 01
hanne.dahl@sn.dk

Carsten Pedersen
Budformand
Tlf.: 51 52 30 08
carsten.pedersen@sn.dk

Synes du, der skal lægges klima-afgifter på flyrejser?
 

Køb

Artikel eller billede

Skriv til:
abonnement@sn.dk

Nyt om

Navne

Send en e-mail til:
navne@sn.dk