20. april 2021
Kontaktoplysninger
DAGBLADET Roskilde

Hersegade 22
4000 Roskilde
Tlf.: 46 35 85 00
Mail redaktion: roskilde.red@sn.dk
Mail salg: roskilde.salg@sn.dk

Udebliver avisen

Tlf.: 46 35 85 00, inden kl. 18, lørdage kl. 8-10.

ROSKILDE-REDAKTIONEN

Lars Ahn Pedersen (ahn)
Redaktionsleder
Tlf.: 61 10 29 26
lars.ahn@sn.dk

Steen Østbjerg (øst)
Redaktør
Telf.: 30 23 40 85
steen.oestbjerg@sn.dk

Lars Kimer (Kimer)
Journalist
lars.kimer@sn.dk

Kristian Thomas Jørgensen (ktj)
Journalist
kristian.joergensen@sn.dk

Britt Nielsen (britt)
Journalist
britt.nielsen@sn.dk

Sara Asoka Paulsen (safp)
Journalist
sara.paulsen@sn.dk

ABONNEMENT OG ANNONCER

Kl. 8.00-16.00
Mail: roskilde.salg@sn.dk
Tlf.: 46 35 85 00

Charlotte Petersen
Bladsalgskonsulent
Tlf.: 30 32 03 19
charlotte.petersen@sn.dk

Lotte Vedel Stielund
Salgsassistent
Tlf.: 53 69 14 31
lotte.vedel@sn.dk

Distribution

Rikke Jørgensen
Servicemedarbejder
Tlf.: 22 13 98 01
rikke.joergensen@sn.dk

Carsten Pedersen
Budformand
Tlf.: 51 52 30 08
carsten.pedersen@sn.dk

Lone Hansen
Budformand
Tlf.: 22 62 29 79

Fra den 21. april må eksempelvis restauranter åbne for servering udenfor og indenfor men med restriktioner. Er reglerne for at gå ud og spise og drikke for indviklede?
 

Køb

Artikel eller billede

Skriv til:
abonnement@sn.dk

Nyt om

Navne

Send en e-mail til:
navne@sn.dk