29. oktober 2020
I Hårlev Sogn lykkedes det at opstille en liste med syv kandidater og én stedfotræder. Foto: Henrik Fisker
I Hårlev Sogn lykkedes det at opstille en liste med syv kandidater og én stedfotræder. Foto: Henrik Fisker
facebook icon twitter icon linkedin icon
print ikon
send til en ven ikon

Send til din ven.

X

Artiklen: Se alle navnene på de valgte kandidater ved menighedsrådsvalget på Stevns

Modtagerens email *:
Din e-mail *:
Dit navn *:
Evt. kommentar:

*) skal udfyldes.

Se alle navnene på de valgte kandidater ved menighedsrådsvalget på Stevns
Opdateret 19. september 2020 kl. 11:13
Stevns - 19. september 2020 kl. 10:08
Enderslev Menighedsråd

Berit Hallam

arrow Læs også: Kandidaterne til de nye menighedsråd

Uffe Pejtersen
Ebbe Jørgensen

Mie Fredlev
Anita Pejtersen

Stedfortrædere:

Marianne Carames
Pia Meldgaard Petersen

Havnelev Menighedsråd

Mogens Hansen

Grethe Hove
Lone Jensen
Anette Søndergaard

Marie-Johanne Rønsholt
Vagn Bukh

Stedfortrædere:
Lilly Meisner Pedersen

Bent Ole Olsen
Tina Lauridsen

Jørgen Jørgensen

Lyderslev-Frøslev Menighedsråd Frøslev Sogn

Greta Nielsen
Karen Lisbeth Graversen

Vera Løje
Karl Peter Andersen

Stedfortrædere:
Inge Marie From

Marianne Larsen

Lyderslev Sogn

n Torben Nielsen
n Anne Lorensen

n Jeanett Jalsing
n Christian Larsen

Stedfortrædere:
n Preben Elstrøm

Hellested Menighedsråd

Solvejg Asserhøj

n Ib Berthelin
n Anette Skov Pedersen

n Anne Dragsbæk
n Pia Bjerring Rosenstrøm

Stedfortrædere:
n Kirsten Kildegård Andersen

n Bente Christoffersen

Himlingøje Menighedsråd

n Søren Bauer
n Anne-Lis Langhoff

n Rikke Bauer
n Rita Bundsgaard Berntsen

Stedfortrædere:
n Heidi Overgaard Holm

n Hanne Mortensen
Hårlev Menighedsråd

n Michael Kofoed Sonne
n Finn Juhl Nielsen

n Rosemarie Anna Larsen
n Peder T.K. Graversen

n John Just-Kristensen
n Susan Borup Sonne

n Lea Fenst

Stedfortrædere:
n Birte Just-Kristensen

Lille Heddinge-Højerup Menighedsråd Lille Heddinge Sogn

n Susanne S. Nielsen
n Keld Köcher

n Hans Petersen
n Heidi Rasmussen

n Tage Sommer

Stedfortrædere:
n Hanne Köcher

n Ellen Sommer

Højerup Sogn

n Tina Daarbak n Käthe Graulund Jensen
n Niels H. Jensen

Magleby-Holtug Menighedsråd Magleby Sogn

n Jette Olsen
n Vibeke Morthorst

n Ole Olsen
n Bente Jørgensen

Stedfortrædere:

n Inger Jensen

Holtug Sogn

n Mikkel Frandsen n Søren Andersen
n Marianne Andersen

n Jan Hesselberg

Stedfortrædere:

n Simon Andersen
n Signe Andersen

Store Heddinge Menighedsråd

n Liselotte Kannik-Marquardsen

n Søren Ambjørn
n Ditte Riber Hoejen Rasmussen

n Dorthe Riber Henriksen
n Thomas Rodh

n Tabitha Grimstrup
n Eva Granager Barbour

n Kaj Binslev

Stedfortrædere:
n Britta Koch

n Pernille Hoffmann-Jacobsen
n Inge Mathiasen

Nordstevns Pastorats Menighedsråd Store Tårnby Sogn

n Hanne Krogh
n Thomas E. Jørgensen

Stedfortrædere:
n Hanne L. Jensen

n Signe F. Andersen
n Boris Thomhav

Strøby Sogn

n Keld Hein
n Jan P.D. Meusling

n Jan Østerskov
n Susanne Mejborn

Stedfortrædere:
n Hanne Mejborn

Valløby Sogn

n Dan E. Nielsen
n Susanne Dahl Larsen

Varpelev Menighedsråd

n Reinar Jensen

n Bente Christensen
n Kamilla Nielsen

n Ditte Marie Langhans
n Charlotte Thomsen

Stedfortrædere:
n Rene Pathier
n Kjeld Thrane

Vråby Menighedsråd

n Kurt Hansen

n Lars Læbro Nielsen
n Helle Lindner Nielsen

n Preben Aabo
n Ulla Hansen

Stedfortrædere:

n Ruth Schmidt

Bliver du påvirket af overgangen til vintertid?
 

Køb

Artikel eller billede

Skriv til:
abonnement@sn.dk

Nyt om

Navne

Send en e-mail til:
navne@sn.dk