14. november 2018
Glade, forventningsfulde og en anelse brugte oven på de seneste uger og seneste dage. Sådan ser de ud... Årets dimittender fra Birkerød Gymnasium. Foto: Lars Sandager Ramlow
gallery icon

Se billedserie

Glade, forventningsfulde og en anelse brugte oven på de seneste uger og seneste dage. Sådan ser de ud... Årets dimittender fra Birkerød Gymnasium. Foto: Lars Sandager Ramlow
facebook icon twitter icon linkedin icon
print ikon
send til en ven ikon

Send til din ven.

X

Artiklen: Billedserie: Se den flotte årgang 2016

Modtagerens email *:
Din e-mail *:
Dit navn *:
Evt. kommentar:

*) skal udfyldes.

Billedserie: Se den flotte årgang 2016
Opdateret 24. juni 2016 kl. 18:59
Rudersdal - 24. juni 2016 kl. 16:15
Af Lars Sandager Ramlow
Kontakt redaktionen:sndk@sn.dk

Frederiksborg Amts Avis bringer her navnene på alle de 345 dimittender, der fredag sprang ud fra Birkerød Gymnasium:

arrow Læs også: Årets studenter-tale i Birkerød: - Vi har lært at bekæmpe usikkerhed

STX-elever
3A
Akosua Afriyie Attakorah

Alexander Bartholdy Glindorf
Alexandra Vourlioti

Amalie Nikita List Mikkelsen
Anders Søeborg

Anna Bjørklund Debois
Anna Kristina Schjerbeck

Anne-Sophie Rommerdahl
Catharina Bock Rude

Cecilie Korneliusen Rohold
Fatima Abbas Al-Gharawi

Glenn Faber Frederiksen
Gustav Klokker

Jacob Søborg Dresler Petersen
Johanne Fisker Fleinert

Josefine Sattler Larsen
Julie Christine Grebin

Katrine Bærntsen
Klara Dorothea Jarl Møller

Maia Helene Jackson
Markus Wagner Gehlert

Mathias Neugebauer Knudsen
Melisa Melike Tükenmez

Suzan Keze Kalkan

3B
Asger Falberg Reich

Caroline Maarslet
Cecilie Heiberg Rasmussen

Christine Adele Colind
Clara Frydenberg Østgaard

Emil Due Rasmussen
Emil Ødum Lundberg

Emma Müller
Frederikke Sattler Larsen

Hamza Rashid Nasir
Ida Kjærulff
Jannik Hjortdal

Josephine Fisker-Andersen
Julie Tromborg

Laura Bloch Jensen
Laura Gervin Fehrn

Liv Anna Hochmuth
Mathias Andersen

Mathilde Vangstrup
Nils Nissen Homann

Oliver Emanuel Skytte
Rebecca Vincenza Jytte Reumert Attardo

Rebekka Sorterup
Sofie Marie Fuglsang Burkal

Sophia Simonine Heikel Krausing-Vinther

3C
Caroline Parkel
Cecilie Plambeck-Grotum

Christoffer Dunk Ring
Clara Pi Due Jørgensen

Helin Gülen
Ida Marie Fausing
Johan Sebastian Cedeno Andersen

Kamilla Linde Mønsted
Katrine Norman Preus

Line Albertsen
Lærke Rud Hansen
Malene Plauborg

Mathias Engedal Brix Olesen
Matilde Vibe Pedersen

Michala Udholm Knudsen
Pernille Dahy Johansson

Rina Højland Trojaborg
Sarah Vander Borght Reinholdt

Sebastian Viancos-Kerstens
Signe Emilie Eriksen

Therese Hedegaard Hansen

3D
Adam Eigen Schnügger

Amalie Rask-Larsen
Amanda Scheumann Rygaard

Anna Berg
Annesofie Nielsen
August Engelberth Berning

Caroline Emilie Hanberg
Cecilie Maria Vilandt Tinning

Clara Folmer Middelboe
Emma Bang Albeck

Frederik Seebach Würtz
Frederik Steen Pedersen

Frederikke Lønstrup-Kliim
Julie Nørby Niclassen

Katharina Bojesen Hviid
Katrine Fritzemeier

Laura Kongerslev
Mads Krøyer Vejrup

Mathilde Juliá Funch Lerche
Michala Holberg

Mikkel Holmberg Jørgensen
Nana Keeper

Nanna Benedicte Ørting Fahrenholtz

Nikolaj Boesby Skou
Sean Gunnar D`Arcy

3E
Alice Jane Larsen
Bünyamin Yilmaz

Caroline Brandt Middelfart
Caroline Steen Høgskilde

Cecilie Bülow Tomassen
Cecilie Grip Krowicki

Christian Ugilt Pabst
Frederik Thorenfeldt Poulsen

Joachim Roth Ekmann
Jonas Birk Hansen

Josefine Schermacher Larsen
Karoline Nielsson Kvist

Kathrine Vestergaard Thage
Lucas Peder Krogh Bastin

Melissa Lindstrøm Hessel
Natascha Elizabeth Engelsgaard Ernst

Nicholas Vangsgaard Due
Nikoline Rolver Elk

3K
Asger Andersen Schäfer
Benjamin Lee Bagger

Bettina Hindsberger
Carl Davis Bonefeld

Caroline Kirstine Oxholm
Caroline Koch

Daniel Even Kjersner
Emilie Baadegaard Avlund

Emilie Tange Nielsen
Emma Hougaard Jensen

Erika Olivia Boyesen
Jacob Stendevad

Jakob Dahl Mortensen
Jakob Krøyer Vejrup

Jonas Thyregod Wilcks
Julie Hjortdal

Kathrine Maagaard Christensen
Mads Emil Romme

Marie-Louise Høy Kjær
Martha Møller Meilstrup

Mathias Dall Bentzen
Nikolai Bjerre Lyndgaard

Oliver Kjæp Karlsson
Rasmus Vagn Andersen

Roland Vestergaard Kragh Christensen

Sarah Carlsen
Signe Willer-Hansen

Signe Wulff

3M
Alexander Erik Slotsager Holten

Amalie Signe Pontoppidan Vest
Anders Anker-Møller

Anders Kier
Bjørn Rose Holm
Christian Kjøller Nyrup

Emil Gallov Rasmussen
Emilie Henningsen Schäfer

Emma Brysting Carstensen
Emma Pi Olander

Frederik Peter Møller Andersen
Jeppe Hjort Jensen

Joachim Andersen Klein
Louise Hansen

Magnus Bjørnholt Poulsen
Marcus Braunschweig Andersen

Mathias Petersen
Mathias Wagner Daugaard Larsen

Matthias Gustav Wad
Mikkel Bering Alstrup

Morten Lind Rovsing Svanefjord
Oliver Victor Winther Petersen

Oskar Vendelholt Ketels
Philip Munch Holm Puggaard

Silja Krogh Malmberg
Simone Hjernø-Jespersen

Sophie Eidesgaard Modeweg-Hansen

Victor Louis Prag Nesta

3T
Alexandra Mortensen Hansen

Caroline Maack Holmgaard Graversen

Casper Aakvist Steengaard
Charlotte Christine Iversen

Christine Holst Uhrenfeldt Dahl

Emily Oron Lexner
Eva Thomsen Gutschik

Frederik Sten Madsen
Hakon Strange

Ida Astrid Nilsson
Ida Kok Rasmussen

Jacob Hyldgaard Rasmussen
Jacob Lauenborg From

Jeanett Helms Haslev
Julie Sofie Hartvig Schmidt

May Carney
Mia Aarris Nielsen
Oline Mathilde Pade Jensen

Oliver Müllertz Kring
Rikke Spragge Ekblond

Ristil Emma Skovgaard
Sarah Gabriella Boujama Davidsen

Sebastian Børsting
Sofie Tidemand-Lichtenberg

Victor Jensen

3X
Amanda Bjerregaard Jørgensen

Caroline Termøhlen Hansen
Frederik Binow Sørensen

Frederik Blom Salmonsen
Frederik Oliver Flint

Freja Wesenberg Kjær
Gustav Michael Zinglersen

Helena Restorff
Jacob Boelskift Maretti

Jacob Bruun
Jens Kornbeck Christensen

Johan David Rostrup Hansen
Jonas Ernst Fisker

Jonatan Magnus Bakke
Jonathan Kjems Løber

Josefine Klyver
Kamille Svenstrup Nielsen

Kasper Mørk Sørensen
Laurits Sehested Hansen

Louis Gilbert Jespersen
Mathias Milo Hauge

Niels Enggrob Boon
Nikki Mosleh
Oscar Gervin Fehrn

Rebekka Quistgaard-Leth
Sophie Therese Rahbek-Palm

Søren Hother Rasmussen

3Y
Alexander Bach Sørensen

Anna Christrup Madsen
Anouk van Hall

Camilla Højbjerg Schou
Camilla Tvede Colding-Jørgensen

Caroline Hagen Berg
Clara Emma Fliedner

David Eid van Wulffeld
Hilal Yilmaz

Jasmeet Kaur Sahota
Joachim de Fries Willumsen

Kasper Seidel Brosbøl
Louise Menck Wildfang

Lucas Aggesen Jakobsen
Maream Jabbar Al-Saadi

Marie Trier Schleidt
Martin Dreyer

Nikka Mosleh
Thyra Traberg
Vera Barnekow Rasmussen

Veronica Drejer
Wei Hong

HF-elever:

2P
Alberte Wahl
Christoffer Skov
Daniel Lehmann Lessél

Emma Nørby
Frederik Storkholm Chrisdam

Jonas Storm
Kasper Jørgen Pedersen

Kristoffer Sebastian Kraft Garde

Laura Lerager Pedersen
Malte Dan Møller Henriksen

Mathilde Kristensen
Max Daniel Comins

Nadia Maria Sebök-Grandal
Nina Scheele Sandberg

Stefan Ditlev Hallberg

IB-elever (De sidste karakterer kommer først i juli):

3U
Agathe Søndergaard Helle
Alessandro Massa

Alexander Faarup Christensen
Alexander Harding

Alexander Zotov
Alin Costin Ignat

Amro Elsayed Shelbaya
Anders Parslov

Andrew Martin Christiansen
Anton Pavlovich Ivanov

Arian Shahzadi
Arman Nateghi-Eiahl

Armina Rebekka Allimadi Sanoh
Ash Khatibi

August Carter
Camilla Westergaard

Carina Iffert
Celine Förster
Christian Helberg Yanci

Christina Grigoraki
Clara Grace Harrod

Claudia Søgaard Thoms
Connor Hunt Stroud

Desiré Castellani
Eleanor Leigh Hubbard

Elise Broe Bendtsen
Emil Østrup Broner

Emilie Duedal la Cour
Emily Howkins Lange

Evelyn Anita Austin
Fatema Dabas

Filip Spajic
Frederik Tinsfeldt
Frederikke Anesen Faarbæk

Henrik Fane Laval Karlsen
Isabella Sally Noble Sheldon

Jennifer Cecilie Holm-Larsen
Jill Annette Holm Petersen

Josefine Leth Lyse Sørensen
Julian Jessen Howard Baker

Justin Macdonald Hansen
Kejia Chen

Klemens Priskorn
Kristian Kevan Christiansen Vas

Kwame Thomas Melega
Laura Katrine Falter

Lianne Marthe Cornelie Geel
Linh Ta Phuong

Luca Munforti
Lucas Abeledo Vilarino

Lucas Enggaard Illum
Lucas Francis Stanborough

Luna Radosavljevic Barros
Maithly Maudgil

Maja Jønck Hjuler
Maria Bloch Lundgaard

Markus Poulsen
Mary Kahama
Muhammad Afseh Maqsood

Nadja Iffert
Nicolaj Sebastian Erhold

Nicoline Falkenstrøm
Nina Gajda-Stupnowicz

Oliver Paul Hartfree
Pablo Lebrato Tejedor

Patrick Thomas Sørensen
Peter Kastrup-Nielsen

Rasmus Brandt Sørensen
Regitze Dalsgaard Zdravkovic

Rohail-Akram Baig
Sally Otting Olsen

Sarah Helene Wulff Ullstad
Sebastian Frøkjær-Lorendsen

Sebastian Mandrup Petersen
Shreeya Sharma

Sofia Altoft
Solveig Elle Schmidt

Sophie Badstue Wagner
Stuart Thomas Harrod

Sukhleen Kaur
Tim Alan Van Waale

Victor Rosbæk Elmgreen
Victoria Vasilieva

Viet Anh Vu
Zafarjon Niyazov
Zoe Chika McDonald

Aalok Sapkota

arrow Billedserie: Nærum-rektor: Vi har brug for jeres mod
25. juni 2016 kl. 08:34 Opdateret: kl. 16:36
arrow Billedserie: Birkerød-rektor: I skal tage medansvar
25. juni 2016 kl. 07:58 Opdateret: kl. 07:15
arrow Billedserie: Årgang 2016 fra Nærum
24. juni 2016 kl. 16:32 Opdateret: kl. 08:34

Køb

Artikel eller billede

Skriv til:
abonnement@sn.dk

Nyt om

Navne

Send en e-mail til:
Frederiksborg@sn.dk