22. august 2019
Fredag formiddag var der dimission på Birkerød Gymnasium. Foto: Camilla Sørensen
gallery icon

Se billedserie

Fredag formiddag var der dimission på Birkerød Gymnasium. Foto: Camilla Sørensen
facebook icon twitter icon linkedin icon
print ikon
send til en ven ikon

Send til din ven.

X

Artiklen: BILLEDSERIE: Her er de 373 studenter fra Birkerød Gymnasium

Modtagerens email *:
Din e-mail *:
Dit navn *:
Evt. kommentar:

*) skal udfyldes.

BILLEDSERIE: Her er de 373 studenter fra Birkerød Gymnasium
Rudersdal - 28. juni 2019 kl. 16:30
Af Lars Sandager Ramlow
Kontakt redaktionen:sndk@sn.dk

Fredag formiddag var der dimission på Birkerød Gymnasium. 373 fik hue på, hvilket er den største årgang i gymnasiets historie. Her er navnene på studenterne:

arrow Læs også: BILLEDSERIE: På vogntur med 3.e

STX - 3a (25)
Adam Peter Ulfbeck Stigsen Alberte Solgaard Sørensen Anna Lauenborg From Davidsen Cecilie Sode Christina Mia Kalesh Hansen Christopher Elias Winther Emil Nylén Dodhy Gorm Tuxen Løvstrand Jeppe Broberg Nielsen Julie Gede Tøjner Katharina Krogh Attermann Laura Ægidius Johansen Liv Svarre Gammelgaard Lærke Foged Hansen Micaya Buhl Magnussen Mikkel Deis-Christensen Mikkel Henriksen Mikkel Højhus Nielsen Molly Damgaard Hegner Natascha Mikkelsen Nicolai Mantzius Oliver Conrad Hüttemeier Knap Oscar Egeberg Østergaard Sebastian Tullberg Poulsen Valdemar Batko Winther

3b (25)
Anne Sofie Stjernholm Anne-Sofie Skaarup Jensen Astrid Dibbern Bach Cecilie Agnete Løje Nielsen Christian Curdt-Christiansen Dahlia Sulpizi Nedergård Daniel Saleh Emil Nicolaj Bech Jørgensen Emil Winther-Hansen Frederikke Amalie Høgedal Frederikke Helth Kjærulff Helena Diana Toft Josefine Færgemann Bredsten Kirstine Grimmeshave Alring Luis Lean Holtermann Luna Nitschke Raaschou Mark Onat Mikkel Ilsøe Jørgensen Namwan Kittima Phairam Gram Natali Arent Jørgensen Nuka Anna Rosendal Sofie Lilleør Thomas Sander Klan Victoria Amalie Lykke Viktor Risvang Holm

3e (29)
Andreas Riber Anna Rosa Brandt Nilsson Anna Sandell Tobiasen Anna Thyregod Wilcks Anton Frederik Holsøe-Mortensen August Ryel Brandi Caroline Skovgaard Lange-Kornbak Christopher Nejstgaard Ditte Tange Rasmussen Emilia Krogh Malmberg Emily Jeanne Bonnor Eva Hartvig Grønbech Eva Johanne Tyndeskov Frederik Helweg Frederik Prag Povlsen Ida Maria Lumby Juhl Isabelle Cordua Kerstens Julie Hørdum Julie Kirkov Riise Laura Engelbrecht Wesseltoft Laura Kühnel Laura Mølgaard Line Høj Petersen Magnus Kjær Fabricius Max Nymark Guldbech Oscar Hvid-Hansen Rasmus Linde Mønsted Rasmus Valdemar Holsøe-Mortensen Stine Korneliusen Rohold

3j (26)
Bent Leegaard Funch Caroline Lilleør Caroline Ya Ting Hauberg Schweitzer Clara Kjerstine Thykjær Dea Zacho Rygård Elisabeth M. Søndergaard-Nielsen Emil Vrang Feddersen Emilie Strudahl Kaspersen Gustav Axel Mølskov Hastrup Ida Lauenborg From Davidsen Ida Ripperger Josephine Visted Nielsen Julie Ranch Holm Julius Helnæs Fabricius Kristin Gaipl Johnsen Hundebøll Laurits Bo Bojesen Line Brøndum Malthe Normann Mortensen Mathias Rocha Madsen Miriam Ruth Ekman Morten Rye Brouer Nicola Cronström Pelle Malte Johnsen Sort Reena Baagøe-Mikkelsen Sara Subsart Haulund Sofie Amalie Groth Dige

3k (30)
Adam Harteg Jacobsen Alexander Bukh Brevadt Anders Li Skau Hansen Andreas Skou Dencker Asta Meno Adolph Caroline Amalie Jensen Christian Johannes Nørgaard Clara Vekslund David Cano Rosenvold Petersen Eva Broberg-Jacobsen Frederik Rode Helena Rubino Jakob Schmidt Line Duyvejonck Frøberg Linus Elkjær Lise Marie Find Storvad Louise Høeg Haugsted Mads Møller Haase Magnus Koch Marcus Kylling Wagner Maria Lauritzen Mathilde Sofie Juhl Meyhoff Mikkel Anker-Møller Morten Suhr Oliver Viktor S Danielsen Osama Fahd Mekki Oscar Nygaard-Andersen Sarah Fenger Jensen Simon Nadeem Akhtar Bhatti Søren Rath Bruun

3m (24)
Anna Graabek Povlsen August Bartholdy Hyldgaard Edward Nicolae Dragomir Emilie H. Grunnet Ida Victoria Konradsen Jacob Uno Joensen Jakob Dyhrberg Adamsen Jonathan Lundager Als Julie Fagerlund Laura Maria Dahl Larsen Laura Marie Teilmann Leah Benchimol Freitag Magnus Christian Maarslet Mikkel Mørkeberg Wagner Niels Otto Eg Enoksen Oliver Christian Carl Oliver Flod-Thorsøe Oskar Dahl Andreasen Pelle Julius Borch Rasmus Tronhjem Ellemose Andersen Rasmus Taagegaard Martinussen Sarah Rosina Udengaard Mc Nally Sofie Dueholm Fischer Younis Jehad Zaghir

3t (29)
Aida Baghbanian Alexander Winther Nielsen Asger Kelstrup Astrid Merete Blomberg Caroline Amalie Herlin Rasmussen Caroline Ganderup Bryding Caroline Lando Klammer Charlotte Rosenberg Terp-Hansen Christian Hindsberger David Steensgaard Nielsen Emil Halfdan Steninge Otto Emma Klostergaard Christensen Frederik Lysgaard Freja Finnerup Schmidt Gustav Liljeborg Hector Gabriel Fabricius Isabella Skjelmose Wøldike Jasmin Inga Rahnami Mannstaedt Laura Emma Løvenhardt Magnus Berg-Sørensen Magnus Holm Malthe Shim Nicholas Wiberg Henriksen Philip Bille Bisgaard Jensen Sebastian Thoning Hofland Stine Kok Rasmussen Thomas Gram Tobias Kjeldsen Victor Mandix Engedal Praud

3x (27)
Amalie Berner-Magnusson Anders Kieler Andreas Bjerre Nielsen Anna Binow Sørensen August Brogaard Tollerup August Toft Bentsen Bastian Dall Bentzen Frederik Justesen Ida Marie Kristensen Johanne Lønborg Christensen Kirstine Marie Paulsen Husted Lin Salaiman Johni Albi Hashim Mads Sandholm Færgemann Marius Sigild Lambine Martin Ritthakorn Godske Nikoline Molin Nefling Oliver Schiellerup Oscar Aakvist Andersen Rasmus Søndergaard Rasmus Tidemand-Lichtenberg Sandra Roksanda Skrbic Sarah Isabella Frederiksen Sebastian Carl Stokbro Sofie Borup Helboe Toke Meyer Victor Bech Rothenborg William Gliemann Larsen

3y (24)
Alexander Rosenberg Terp-Hansen Andrea Madelena Lang Bolvig Anton Bjørnholt Poulsen Casper Brogaard Gregersen Christine Vangsgaard Due Ellen Hørlyck Ebdrup Emma Voss Gundestrup Johannes San Pedro Møller Hemmingsen Josefine Linnet Bro-Jørgensen Julius Lunde Søgaard Katrine Bruun Kevin Gabriel Munch Gaal Kristian Dahl Lund Lasse Bjørklund Debois Manar Barakji Mathilde Bak Schou Matilde Nordvig Oline Dybdal Reimer Sebastian Müllertz Kring Signe Gundersen Thea Stadarfeld Andersen Tobias Jermiin Nissen Vibe Søndergaard Møller Zeliha Yalcin

HF - 2p (18)
Anna Ernst Diakite Cassandra Lundberg Nielsen Cecilie Rosenløv Meyn Frederik Tørning Nielsen Gustav Ejby Bidstrup Ida Krogh Pedersen Jennifer Joan Clausen Kirsa Ulrikke Muller Kristian Winther Winberg Marc Lavigne Maria Theresa Udengaard Mc Nally Markus Isak Møgelvang Mikkel Reckeweg Skovgaard Morten Adsersen Nielsen Nanna Marie Suhr Revsbech Sarah Hjernø-Jespersen Stephanie Strawbridge Victoria Lykke Wiinholt Poulsen

IB - 3u (116)
Abrahim Gad Aicha Kabbara Albert With Bornebie Alberte Sophia Straarup Faxholm Alexander Lilholm Carpino Alexander Tsibin Alexandra Lif Marie Devaleriola Alfred Kühnel Alysia Macdonald Hansen Anastasia Olivia von Hausen Sadolin Andreea Nicol Nagy Anna Hierro Bengtson Anna Sophia Rudnicki Søndergaard-Jensen Anton Brøndum Reeh Asta Eilskov Jessen Astrid Lind Bouquin August Emil Tauber Bich Ngoc Bach Bjørk Helleshøj Sørensen Bogdana Vovk Braden Robert Gustafson Braxton Kimball Phillips Camilla Donato Caroline Cecilie Sejersen Myrthue Caroline Sigsgaard Petersen Caspar Fløe Marschall Casper Bruus Cecilia Maria Jørgensen Cecilia Presmann Celine Lee Chau Ngoc Bach Clara Gersling Clara May Teahan Dan Krume Dana El-Nagdy Daniel Lyakhovich Elena Izabel Aarøe Banica Eliane Gnebo Rasmussen Eliyah Malou Lassen Elizabeth Jakobsen Alvidrez Emil Valdemar Blom Bryndum Emil Yu-Ming Tu Emile Frederik Guillaud-Kleberg Emilia Fahlströmová Emilie Else Schultz Emily Luo Evan Mark Corser-Tiernan Freya Vesterlund Kleener Gustav Kristian Hunovitch Lerche Nielsen Hristina Doncheva Bachvarova Indigo Malika Lassen Isabella Toso Isaac Peter Stewart Ivalu Heilmann Siegstad Ivan Davydov Ivan Mezinov Ivan Petrov Jacob Emil Wulff Ullstad Joe Casey Mugisha Kwizera Justin Raymond Espersen Weaver Kalika Sophia Weis Katrine Stirø-Larsen Kaustubh Vishnoi Kyle Craig Johnson Laura Hartmann Sørensen Lea Natascha Evers-Thomsen Lisasri Aryal Louis Tonn-Petersen Lucas Voilquin Marcus Barth Westh Olsen Marcus Petpradit Hansen Maria Germogenova María Hansen Maria Luisa Castro Santos Schmidt Mark Giles Marthinus Christoffel Cornelius de Klerk Matilda Blicher-Hansen Mechid Paiman Mia Karina Grabowski Michelle Elzbieta Villagomez Arct Nastasia Holm Nicolai Lindaa Amin Nicole Megariti Michaelsen Oliver De Jager Gotfredsen Olivia Tuokila Oscar Cruz Lopez Persia Jasmine Bagherpour Peter Lishmann Nielsen Pulin Dhar Quincy McKay Rachel Elizabeth Treschow Ellebye Rasmus Straarup Faxholm Rebecca Thao Vy Pham Rebecca von Spreckelsen-Syberg Rie Rønnow Rikke Rønnow Ronan Machado Sabina Ying Mortensen Salar Sikandar Khan Sarah de Rosa-Hansen Sarah Elisabeth Dufau Sarah Else Jakins Sebastian Pizzichelli Sparsø Shittal Shrestha Sibusisiwe Salem Nyathi Silja Steinmann Simon Echberg Maigaard Sofia Christina Maillet Tapias Sophia Bach Helsengreen Søren Ståhlberg Thea Christine Guthey Schwartzkopff Tippi Kathrine Nielsen William Dahi William Felix MacDonald William Østli Thøgersen Zeyan Fan

FREDERIKSBORG AMTS AVIS
NYHEDSBREV TILMELDING

SE EKSEMPEL

Læs mere om vores privatlivspolitik på https://sn.dk/cookies.

Du kan altid afmelde nyhedsbrevet ved at klikke på "Afmeld nyhedsbrev" i de modtagne nyhedsbreve.
Nyhedsbrevet udkommer hver dag kl. 7.00 undtagen søndage.