16. december 2018
Der var både glade og trætte ansigter, da Birkerød Gymnasium fredag holdt dimission i Birkerød Idrætscenters store multihal. Foto: Lars Sandager Ramlow
gallery icon

Se billedserie

Der var både glade og trætte ansigter, da Birkerød Gymnasium fredag holdt dimission i Birkerød Idrætscenters store multihal. Foto: Lars Sandager Ramlow
facebook icon twitter icon linkedin icon
print ikon
send til en ven ikon

Send til din ven.

X

Artiklen: BILLEDSERIE: 362 studenter fra Birkerød Gymnasium

Modtagerens email *:
Din e-mail *:
Dit navn *:
Evt. kommentar:

*) skal udfyldes.

BILLEDSERIE: 362 studenter fra Birkerød Gymnasium
Rudersdal - 24. juni 2017 kl. 06:00
Af Lars Sandager Ramlow
Kontakt redaktionen:sndk@sn.dk

I år er der 362 studenter fra Birkerød Gymnasium, IB og HF. Her er alle dem, der har fået hue på:

arrow Læs også: BILLEDSERIE: 340 studenter fra Nærum Gymnasium

3a:
Anders Mads Christensen
Anna Lilli Lehmann

Anne Katrine Trier Marcussen
Caroline Andersen

Caroline Møllskov Trier
Caroline Troen Høltzel

Christina Ellegaard Jensen
Ditte Strøbæk

Emma Marie Dalgaard Laursen
Fanek Bajalan

Flora Marie Prag Nesta
Frederik Oliver Jensen

Freja Øemig Bauer
Gustav Munk Larsen

Jacob Tanderup Stenstrup
Jonathan Rashidi Tokan Nielsen

Jonathan Salamon
Josephine Bock Rude

Katrine Ørneborg Pelle
Lucca-Mathilde Thorup Ferm

Marie Louise Kirsten Mordhorst
Martin Koch Jørgensen

Michael Oppong Afriyie
Oliver Vrang Feddersen

Otto Schrøder Grum
Sebastian Butler

Simone Møller Silberg
Sofie Skovsby

Tenna Laura Poulsen
3b:
Amalie Løvet Young

Amalie Pflug von der Osten
Aske Rødtness Bie

Asta-Marie Poll Hansen
Augusta Enger Petersen

Caroline Kilian Petersen
Cecilie Bruun Egeberg

Cecilie Mantzius
Celine Hvitfeldt Chrisdam

Elise Steen Pedersen
Emil Kjærulff

Emilie Håkonsson Lohse
Jakob Roloff

Jakob Rosenmejer Larsen
Josephine Egeberg Østergaard

Kathrine Wang Langer
Lærke Kjærsgaard Madsen

Magnus Hejbøl Jensen
Magnus Skaarup

Mathilde Weiglin R. Jørgensen
Michelle Christina Kobusch

Niklas Amtoft
Osman Gülen
Rose Kirstine Overgaard Bach

Sandra Malak
Siv Elsøe Engmark
Thea Refsgaard Lilholt

3c:
Aksel Skadborg
Anastasia Caroline Amalie af Rosenborg

Caroline Ugelvig Møller
Cecilie Melchior Golubov

Charlotte Louise Andersen
Emilie Walhøj Markussen

Frida Marie Ankerstjerne Bisgaard Bronée

Jacob Chehabi Schouw
Jakob Haaland Thomsen

Joachim Udholm Knudsen
Jonas Brandt Salamon

Kamilla Sonne Tolnø
Laura Frederikke Nielsen

Maria Engel Lemser
Marie Juliane Brix Saksager

Mia Engelhardt Andersen
Nicolas Frederik Adserballe

Patrick Nørgaard
Peter Øllgaard Vilhelmsen

Rasmus Grønbek
Sarah Keller Onat

Sissel Magdalena Dystmo Jacobsen

Sofie Ring Jensen
Stine Jensen
Tamanaa Madjroh

Victor Stahl Rasmussen
William Macallan

3d:
Abdol Karim Ghafuri
Alfred Colbe

Anders Al-Fayoumi
Anders Johnsen

Carl Bonnerup
Carolina Nygaard-Andersen

Emil Käki Elkjær Søndergaard
Emilie Steen Richardt

Frederik Wørzner
Ibrahim Salih Bilge

Jesper Alexander Haaber Løje Andersen

Josefine Læsøe Karstensen
Josephine Kornbeck Mørup

Julie Gøth
Kirstine Nielsen Degn

Lauge Holdt Christensen
Malik Martin Andreassen

Marie Slot Find
Mark Harboe Voll

Micaela Rosas
Nicolai Joachim Tronier Rønsdal

Niels Gercke-Jensen
Nina Lundby Kelsall

Rikke Noes Adstofte
Sofie Alster Kjærsgaard

3k:
Amanpreet Singh
Andrea Becker Hilgart

Christopher Elers Koch
Dina Mofidi Yazdi

Ella Caroline Krenchel
Frederik Bjørnbak Mogensen

Jeppe Gjerum Gaarde Nielsen
Jonas Odgaard Mylin

Jonatan Lipczak Nielsen
Katrine Jørgensen

Kristine Nørby Jakobsen
Laura Lydert Stendevad

Mads Christian Sandager
Mathilde Grangaard Jensen

Monira Ghafuri
Rasmus Gullak Andersen

Regitze Brobæk Christiansen
Sarah Trane

Sofie Verdelin Jensen
Thomas Freddy Almstrup Larsen

Tobias Lawætz Hansen
Tone Holm
Trine Bie Andersen

3m:
Alexander Tvermoes Meineche
Andreas Tange Rasmussen

Asger Rank Zilstorff
Benjamin Vincent Prag Nesta

Daniel Piet Fejerskov-Quist
Ellen Wesenberg Kjær

Emil Benjamin Brügge
Emil Dissing Eriksen

Emil Lean Holtermann
Frederik Rask Knøs

Frederik Urhammer
Freja Katrine Mathilda Lind

Helene Larsen
Hossam Farooq Khawaja

Jacob Alexander Rahnami Mannstaedt

Jacob Bruun Kristensen
Jesper Røssel

Johan Peder Hertz Christensen
Jonas Andrup

Mads Nanni Serop
Marcus Friis Schönau

Marika Anholm Salmon
Nikoline Helweg

Oliver Christoffer Aaris Gudmand

Oliver Vildbæk Sommer
Ridvan Kurt

Sebastian Strand Petersen
Simon Møller Vollesen

Tania Saleh
Trine Adelbo Samson

3t:

Adrian Jedrys
Astrid Koldsø Lorenzen

Carl Emil Krogholm Augustesen
Elisabet Bitsch Jakobsen

Emma Elvira Kirk Andersen
Emma Lindemann Jensen

Freja Holm Kristensen
Georgina Mille Fabricius

Jacob Flemming Hansen
Jonas Osted Hvidemose

Josefine Albrekt Bomholtz
Kristian Sandholm Færgemann

Maria Storm
Michael Kwabena Berko

Mikkel Harboe Wolff
Murat Demirbas

Nicklas Wagner
Oliver Walter Friis Warnke

Peter Waaben
Piriya Sureshkumar
Sebastian Refsgaard Amstrup

Sofus Fjeldsted Haaning
Sophie Egesø Paulsen

Steen Nørkjær Larsen
Valdemar Emil Rasmussen

Zainab Sattar Atta
3u (IB'erne):

Abhishek Patil
Alexander Andreeivich Kuriganov

Amalie Dalsgaard Zdravkovic
Amanda Vestergaard

Amy Clausen
Anastasiia Moshkovska Lorentzen

Angelo Akhrarov
Arnas Gramackas
Ask Asad Kably Vestergaard

Audrey Savannah Fryman
Aurora Squillace

Benedicte Emilie Lykkegren
Berna Baki

Bertram Kress Fugl
Bjørk Legene Christiansen

Bodil Jiang Teisen
Bozhidar Tsekov

Carl Johan Steninge Otto
Carl-Emil Lopdrup

Carmina Adala
Catalina Josefa Belén Gallardo Molina

Cecilie Sina Lorenzen
Christina Kaae

Christina Larsen Høllede
Christoffer Manalo Olsen

Christy Gigi Lowe
Clara Marie Gyhrs

Collett Amanda Gonzales Dahl
Constantin Costin

Denis Petrov
Duarte Bento Santiago Soares Da Silva

Dylan Tonderai Kabasa
Ella Josephine La Cour Hardy

Emilie Gjaldbæk-Sverdrup
Emily Claire Winther Sørensen

Emma Micaela Bertram Drostby
Felix Prieto Gesner

Gavin Gainsford
Hanna Selim
Hannah Louise Fougner

Hannah von Spreckelsen-Syberg
Iben Helleshøj Sørensen

Ida Jacobsen
Ida Krogh Simensen
Ida Tang Mikkelsen

Isabel Chen Nygaard
Isha Chauhan

Jana Jankovic
Jens Bjerner Rathsack

Julia Jessen Lima
Julie Jensen-Fuursted

Karina Gnysinska
Kasper Falkensteen

Kimia Kheirmand
Kira Faarup Christensen

Laura Johanne Benggaard
Laura Ulrikka Hvid-Hansen

Luiza Jessen Lima
Mabandla Phakula

Maia Hanh Gottlieb Stensfeldt Pedersen

Malthe Fog Sporring
Manisha Shrestha

Marcus Møller Pedersen
Maria Cecilie Wrang-Rasmussen

Max Kevin Mörtl
Maximillian Kingsley Pedersen

Mia Hemmingsen
Michelle Emilie Ran Frost Fuglsang

Mie Kjær Knudsen
Mikkel Rubeck Christensen

Mohamad Marwan Summakieh
Naiima Hersi

Nana Said Bakari Magi
Natalia Paula Bykuc

Nicholas Christian Børsch
Niels Knudsen Esquerda

Ola Aleksandra Rozyczko
Omar Thomas Lund

Pauline Sophia Fich Mortensen
Philip Frisch Møller

Raquel Jurado
Rasmus Rubeck Christensen

Rose Andersen
Sarah-Sofie Schou Schaufus

Sheila Yuniki Rind
Signe Eilskov Jessen

Silje-Marie Straarup Faxholm
Simon Breinholt

Sofia Mendez Quiros
Sofie Ena Ruderman

Sophia Esi Brown
Stine Emilie Tinsfeldt

Sujan Aryal
Søren Sebastian Mats

Tamara Isabel Evers-Thomsen
Tanish Dhagat

Tomas Jancenkovas Hyttel
Unique Gyanu Yogi

Valera Kornilov
Vanessa Noriega
Victor Severin Andersen

Victoria Liv Maccormac
Victoria Schmidt Kjærgaard

Vladislav Bokachev
Vu Duong Nguyen

Yahye Adan
Yashwant Ajay Chauhan

Yu Xuan Zhang
Zoe Kathrine Svendsen Borra

3x:
Camilla Holm Sørensen
Cecilie Valet Henneberg

Elisabeth Barfod Damgaard
Frederik Koldkjær Bank

Jens Edelvang-Pejrup
Jens Tobias Dahl Larsen

Jonas Folmer Damsgård
Jonathan James Quistgaard

Josefine Louise Baumgarten
Kristian Nøhr Villebro

Lasse Harboe Wolff
Lukas Leindals

Magnus Seidenfaden
Mona Byberg Michelsen

Nicholas Hüsig Petersen
Niels Leth Jargin

Oliver Holmegaard Schwarze
Oskar Steen Hvelplund

Rasmus Meier Knudsen
Simon Nørby Knudsen

Tine Häckert Christensen
Victor Fillon

3y:
Adam Vejstrup
Adrian Gullev Søndergaard

Andreas Krogh Norrild
Caroline Lyng Christiansen

Cecilia Gravgaard Sørensen
Cecilie Kjøller

Christian Holm
Daniella Vængebo Alaufesen

Ditte-Marie Berg-Sørensen
Emma Sofie Terkelsen

Frederik Asbjørn Andersen
Gustav Sofus Petersen

Helene Gerdur Yin Scheelhardt
Ida Hother Rasmussen

Ida Lindegaard Raaby
Jonatan Stage Kristensen

Katrine Skovsen
Malthe Vedding Poulsen

Maria Schmidt
Marie Fris Himmelstrup

Michelle Anna Kathleen Young
Nanna Boline Lindhardt

Nanna Wagner
Niels Bertram Husum

Samuel Besser Ransby
Sophie Koefoed Larsen

2p (HF)
Amanda Høygaard Faldt
Amanda Siff Lind Sørensen

Berk Bülent Köylü
Elham El-Orfali

Frederik Theil Jensen
Karl Emil Armstrong

Karoline Amalie Grønbek Klarskov

Kristoffer Skræddergaard Mogensen

Magnus Reidl Allerup
Meena Mansour

Mert Gürbunar
Nicole Sølvhøj
Peter Ricardo Høg Staunsager

Rittiporn Butrat
Sally Dorthea Fischer

Simon Lau Laursen Jørgensen
Sofie Seir Bendix

William Madsen

arrow Årets elevtale: Verden ligger for vores fødder
23. juni 2017 kl. 21:03 Opdateret: kl. 21:03
arrow Disse legater gik til...
23. juni 2017 kl. 20:59 Opdateret: kl. 20:59
arrow SE BILLEDERNE: Birkerød-rektor - I skal ikke efterabe
23. juni 2017 kl. 20:47 Opdateret: kl. 20:47

Køb

Artikel eller billede

Skriv til:
abonnement@sn.dk

Nyt om

Navne

Send en e-mail til:
Frederiksborg@sn.dk