18. juni 2019
Foto: Anders Ole Olsen
gallery icon

Se billedserie

Foto: Anders Ole Olsen
facebook icon twitter icon linkedin icon
print ikon
send til en ven ikon

Send til din ven.

X

Artiklen: Medaljevindere blev hyldet

Modtagerens email *:
Din e-mail *:
Dit navn *:
Evt. kommentar:

*) skal udfyldes.

Medaljevindere blev hyldet
Ringsted - 23. marts 2018 kl. 19:52
Af Jakob Fønss
Kontakt redaktionen:sndk@sn.dk

Ved Foreningernes Gallaften i Ringsted Sportcenter blev alle vinderne fra idrættens verden fejret på scenen i Ringsted Kongrescenter.

arrow Læs også: Billedserie: Frivillige ildsjæle og medaljevindere på den røde løber

Årets vindere er:
Benløse Floorball Herrer - guldmedaljer, Benløse Floorball U20 - guldmedaljer, Benløse FLoorball U17 - sølvmedaljer,

Ringsted Handicap IF: Mette Wegge Lynggaard - guldmedalje DM i golf.

Ringsted IF Gymnastik: Grand Prix Gymnastik Tweens række: Bronzemedaljer

Ringsted Kajakklub: Kim Hartvig: DM ergometer 2017. Bronzemedalje, Herre 40+

Ringsted Svømmeklub:
Frederik Lindberg Møller - Bronze 200 Crawl DM Årgang; Sølv 50m Crawl DM Årgang

Gudmundur Hafthorsson - medalje

Magnus Carstensen - Sølv 200m Bryst DM Junior; Bronze 200m Fly DM Junior; Bronze 50m Fly, DM Åben Klasse, youth Medal

Sophie Grandjean - Bronze 800m Crawl DM Årgang,

Team Cyckling Ringsted:
Henning Hartvig - medalje,

Mathilde Estvan-Slonina: Bronzemedalje U13P - Landevejscykling ved DM for B&U i enkelstart; Sølvmedalje U13P - Banecykling ved DM i sprint, Guldmedalje U11P - Landevejscykling ved DM for B&U i enkelstart; Guldmedalje U11P - Landevejscykling ved DM for B&U i linieløb; Guldmedalje U11P - Banecykling ved DM i sprint.

Michael Wolter - medalje
Mikkel Skoubo - Bronzemedalje U11 - Landevejscykling ved DM for B&U i enkelstart; Bronzemedalje U11 - Landevejscykling ved DM for B&U i linieløb,

arrow Frivillige fejres ved gallafest
23. marts 2018 kl. 19:48 Opdateret: kl. 23:20

Køb

Artikel eller billede

Skriv til:
abonnement@sn.dk

Nyt om

Navne

Send en e-mail til:
navne@sn.dk