13. december 2017
Der er 94 kandidater at vælge imellem, når borgerne i Kalundborg Kommune går til kommunalvalg 21. november fordelt på 18 forskellige valgsteder.
Der er 94 kandidater at vælge imellem, når borgerne i Kalundborg Kommune går til kommunalvalg 21. november fordelt på 18 forskellige valgsteder.
Foto: Per Christensen
facebook icon twitter icon linkedin icon
print ikon
send til en ven ikon

Send til din ven.

X

Artiklen: 94 kandidater i Kalundborg

Modtagerens email *:
Din e-mail *:
Dit navn *:
Evt. kommentar:

*) skal udfyldes.

94 kandidater i Kalundborg
Kalundborg KV17 - 10. oktober 2017 kl. 11:23
Af Bjarne Robdrup
Kontakt redaktionen:sndk@sn.dk

Her er samtlige 94 kandidater til kommunalvalget i Kalundborg Kommune den 21. november:

Socialdemokratiet (A):
Gunver Jensen, Lars Kuhre Mortensen, Kirsten Rask, Hanne Olesen, Marianne Madsen, Aase Due, Carl Andersen, Sylvester Agbedoglo, Maja Hansen, Arne Jensen, Allan Orris, Jakob Søborg, Kristine Vesterskov Olsen, Abdullahi Gutale, Ann-Marie Lykkebo Bengtsen, Ole Aaberg, Flemming Bjerring Gede.

Radikale Venstre (B):
Ole Glahn, Jeppe Sørensen, Hans Munk, Susanne Schiøtz Hansen, Bettina Ødegaard, Ole Agerbæk, Tomas Hviid.

Det Konservative Folkeparti (C):
Jesper Wienmann Hansen, Høng, Ole Lauritzen, Kalundborg, Ulrik Pitzner-Christiansen, Høng, Anne Grete Madsen, Gammelrand, Erik Rabølle Nielsen, Kalundborg, Peter Joensen, Høng, Niels Erik Christensen, Aarby.

Nye Borgerlige (D):
Tenny Voldby Pedersen, Lis Dannenberg, Henrik Guldborg Jacobsen.

Skolelisten (E):
Erik Møller, Arby.

SF (F):
Thomas M. Hiorth, Eva Levinsen, Kristina Püschl, Mogens Volden, Per Ravnborg, Jonas Ghiyati, Morten Larsen.

Stram Kurs (H):
Thomas Andersen, Høng.

Liberal Alliance (I):
Jimmy Sørensen, Lasse Jensen, Flemming Kisbye, Martin Fønlev Nicolajsen, Henrik Bonde, Jes Jessen.

Mangfoldighedslisten (M):
Qerim Selmani, Mustapha Badr, Christian Laurvig Scharff, N.Roosta, Jennie Hvass Badr, Baldrian Hamelle, Ahmed Bichtaoui, Signe Strandlund, Nanna Andreasen.

Dansk Folkeparti (O):
Peter Jacobsen, Anne Marie Hansen, Peer Justesen, Gert Larsen, Martin Schwartzbach, Jeanette Jensen, Jan Frank Visler, Ulla Bjerre, Hans Kurt Jørgensen.

Venstre (V):
Martin Damm, Jakob Beck Jensen, Gitte Johansen, Anne E. Jensen, Malene Grandjean, Ella Rasmussen, Mads Olsen, Karl-Age Hornshøj Poulsen, Charlotte Balslev, Niels-Erik Sørensen, Thomas Pedersen, Anita Winther, Frank Keinicke, Kristian Kallenbach, Søren Bang Knudsen, Dan Hansen, Henrik Daniel Christoffersen, Torben Toft Andersen.

Enhedslisten (Ø):
Niels Erik Danielsen, Høng, Jesper Hjelm Kristensen, Svallerup, Regine Andreasen, Høng, Per Jensen, Svallerup, Susanne Brix Fransen, Tågerup, Asma Cheikh Mohamed, Kalundborg, Jens Pihlkjær Christensen, Buerup.

Alternativet (Å):
Erling Vetterstein, Sven-Age Westphalen.

LÆSER
ARRANGEMENTER


Har du en aviskode?





Du finder aviskoden
i den trykte udgave af din avis.

Køb

Artikel eller billede

Skriv til:
abonnement@sn.dk

Nyt om

Navne

Send en e-mail til:
navne@sn.dk