18. juli 2018
Der var godt gang i studentervognene, da de kørte fra Rungsted Gymnasium klokken lidt over 12 fredag. Foto: Anna Törnqvist Jensen
gallery icon

Se billedserie

Der var godt gang i studentervognene, da de kørte fra Rungsted Gymnasium klokken lidt over 12 fredag. Foto: Anna Törnqvist Jensen
facebook icon twitter icon linkedin icon
print ikon
send til en ven ikon

Send til din ven.

X

Artiklen: Se billederne: Her er de 249 studenter fra Rungsted Gymnasium

Modtagerens email *:
Din e-mail *:
Dit navn *:
Evt. kommentar:

*) skal udfyldes.

Se billederne: Her er de 249 studenter fra Rungsted Gymnasium
Hørsholm - 29. juni 2018 kl. 15:31
Af Anna Törnqvist Jensen
Kontakt redaktionen:sndk@sn.dk

Frederiksborg Amts Avis bringer her navnene på de 249 studenter, der i dag er dimitteret fra Rungsted Gymnasium.

3.a: Alexander Hvidberg, Amalie Tandrup Hoelgaard, Benedikte Rie Truelsen, Carl Christian Gabel-Jørgensen Justesen, Carolina Hofbrandt, Caspar Holm Boye, Christian Obernhuber Ligaard, Emilia Maria Wich, Frederik Arvedsen, Julie Højsteen-Ljungbeck, Katrine Vium, Kristine Emilie Risager Pedersen, Laurits de Freiesleben Winther, Mathias Løvborg Lorenzen, Nina Fleron Letoft, Rasmus Woo Kristensen, Sophia Zangenberg, Sune Weihe Sørensen, Ulrikke Zøllner, Victoria Marie Løbner, Villads Hellmann Andersen.

3.b: Adam Alexander Bligaard, Alexander Dilling Auerbach, Anna Maria Schandorf Sumczynski, Annika Skounsø Holmlund, Benedicte Kock Hvidberg, Boris Jorma Ekholm Wallevik, Cecilie Lysdahl Kongste, Cecilie Mardrup Wintersø, Christian Holmgrün Halken, Christine Seedorff Slente, Emil Petersen, Gustav Roland Jonsbak, Harry Huremovic, Jacob Simon Larsen, Johan Valdemar Jørgensen, Johannes Holm Øe, Julie Katharina Christensen, Julius Hornshøj Jensen, Kasper Weilby Wieghorst Knudsen, Kristian Højbjerg Jørgensen, Laurent Wijgergangs, Mads Thobo Hauth Larsen, Mikkel Stougaard Grønne, Morten Bast Hall, Natalie Goth Paaschburg, Nicoline Vedel Herling, Pauline Lysberg Bernbom, Sara Fleischer Schøtt Steffensen, Therese Caroline Vallentin, Tobias Christoffer Godvin.

3.c: Amalie Warthoe Aasted, Amanda Engelbrecht Lindberg, Anders Nørskov Kjølbye, Anna Otterstrøm Jensen, Bjarke Kongstad Madsen, Carl-Philip Frederik Jermiin Johansen, Caroline Brix Glud, Christian Peter Andersen Hove, Clara Koed, Clara Sindal Gertz, David Rye Nielsen, Ellen Margrethe Hahn-Petersen, Emma Allin Jensen, Emma Victoria Chand, Eva Lundstrøm Lademann, Florian Michael Schaffer, Frederik Walther Løth Christensen, Jasmin Østerø Cramon, Mathilde Elmquist-Clausen, Matilde Helene Bom, Michelle Mikkelsen, Naja Kjærsgaard Jensen, Noah Samsøe-Jensen, Philina Essex Petersen, Rasmus Schmidt, Siri Buhl Thomsen, Sofie Hasselbalch, Thomas Gothenborg Jensen, Viktor Bendsen.

3.d: Anders Møller Jørgensen, Andreas Haugaard Rubin, August Baltzersen Høeg, Camille Brown Koefoed, Caroline Frederikke Bergenstof Laub, Cecilia Agatz Verning, Cecilie Copson Gyntelberg Poulsen, Christian Telstad, David Arendsdorf Bengtsen, Elisabeth Hvirring Larsen, Emma Cecilie Bjerring Jensen, Frederik Hebin Holmberg, Hannah Louise Wahlstrøm Mark, Jonas Svenstrup Hjort Mogensen, Josefine Celina Dagnø, Juliane Elisabeth Bøndergaard, Karen Balch Rønnenfelt, Lau von Fyren Kieler Ekelund, Liva Kattrup Nielsen, Mads Rye Nielsen, Michelle Nordahl Skjoldborg Rammeskow, Mille Lysholt Hauth, Natalia Christina Bech, Nicole Victoria Aho Mikkelsen, Oscar Langstrup Marcher, Sebastian Grønning, Sebastian Schmidt Nannerup, Simon Kraglund, Siw Nymand-Bendixen, Thea Maria Damgaard Gregersen, Valdemar Emil Wangensteen Juel, Victor Jover-Kringelbach.

3.e: Amani Said Hawran, Bolette Claudia Brunstad, Caroline Louise Møller Christensen, Chloe Nina Callaby, Ela Kara, Emilie Witten Mogensen, Ida-Marie Raffnsøe, Izabelle Josefine Mae André, Jasmin Feng Søndergaard, Laura Alberte Liebst Abildgaard, Mie Kristine Hede, Monesa Hatami, Nickilinus Krister Pfeil, Rasmus Brix, Simon Magnus Olsen, Sofia Victoria Wildner, Susanna Maria Højgaard Jacobsen, Thomas Amphonwiphut Bentzen.

3.f: Alexzander Orbach Bear Petersen, Amanda Løie Vendelbo Petersen, Anna Cecilie Lindal Sørensen, Carl Juel Madsen, Celine Krogh, Filippa Moltke-Leth, Frederik Christian Bruhn, Frederikke Friis Møberg, Hannah Agnete Rich Kristiansen, Helena Knudsen, Jonathan Bihrmann Friis, Josephine Nissen, Josephine Reinholdt Kasting, Julie Kaae Carlsen, Line Kriby Prægel, Line Østergaard, Lukas Bornhøft Jensen, Mads Anker Larsen, Malene Toftgaard Pedersen, Oliver Friis Lundsgaard, Rasmus Bøgegaard Børresen, Sarah Birkegaard Elkjær, Sebastian William With, Sebastian Østergaard Meier, Simone Bech Francati, Theresa Emilia Britze, Tobias Kay Domdal.

3.h: Anna Bohmann Vilsen, Caroline Gammelgaard, Catrine Mottlau, Christian Fetterlein, Ellen Højsgaard Thune, Emilie Brinkmann Andersen, Emilie Cirkeline Bæk, Julie Karen Albrektsen, Julie Lauridsen, Kasper Møller Jessen, Louise Naur, Maja Dulong Hoff, Mathilde Lund-Jensen, Mille Emilie Wraa Berg, Monique Velosa Madsen, Rasmus Alexander Hedberg, Rasmus Bentzen Thye, Rosa Holst Friholm Nielsen, Sebastian Nørskov Jensen, Thomas Baatrup Riber.

3.i: Alexander Tang Hedegaard, Amalie Højer Iversen, Andreas Odgaard Snog, Anton Sidenius Almlund, Benjamin Wichmann, Daniel Alexander Jønsson, Daniel Nexø Husum, Ida Nørr, Jacob Zancho Lunddahl Andresen, Jakob Hvirring Larsen, Josephine Douglas Matthiesen, Julia Wentzel Olsen, Julie Hagemann Hasselbalch, Julie Højer Iversen, Kasper Hooge Steen Berg, Katrine Horneman Lassen, Lukas Gabriel Renner, Marcus Hedegaard Christensen, Maria Hellmann Andersen, Marta Emilie Fehrmann, Mathilde Sophie Thiele-Nygaard, Niclas Christopher Steenslev, Nicolai Bohr Skaarup Sørensen, Rasmus Jans Graffe, Victoria Vestergaard Petersen.

3.v: Alihan Ünlü, Amalie Milling, Christoffer Mannerup Lindahl, David Yousefi Jensen, Ida Seier Simonsen, Jonathan Max Michelsen, Josephine Schultz Kapel, Julie Hvidkjær Gottschalksen, Karoline Svendsen Miladinovic, Katrine Linde, Kiki Winge Nellemann, Kristian Emil Kjærgaard, Marcus Juul, Marcus Lucas Østerlund, Nickolas Alexander Due Feit, Nikolai Olav Kofoed, Peter Riber, Simon Wang Rasmussen, Sofie Bang Kierkegaard, Stella Lieberknecht, Søren Mørup Petersen, Thomas Lunøe Holmboe, Victor Heindorf Bøtker, Victoria Kamma Vibe-Petersen.

3.x: Abishana Jeyapalan, Anna Bramsløw, Anne Marie Friderichsen, Caroline Mathilde Alfsen, Christine Regitze Bülow, Christopher Maximilian John André, Emilie Bracht Nielsen, Emilie Vedsted Tronbjerg, Helena Winther Hyltoft, Ida Johanne Sandelius, Jens Christian Manniche, Jonathan Hjortshøj-Nielsen, Laurits Have Kjærholm, Mads Christian Hoffmann, Magnus Juhl Foghmar, Marike Øie Bischoff, Markus Nyborg Moltke, Mikkel Koldbæk Lemvigh, Stinna Dalsgaard Schnabl, Thais Cleemann Wang, Victor Cramon, William Christian Brøchner Søndergaard.

4.t: Lærke Marie Olsen.

Køb

Artikel eller billede

Skriv til:
abonnement@sn.dk

Nyt om

Navne

Send en e-mail til:
Frederiksborg@sn.dk