14. december 2018
Med høj sol, skyfri himmel og en udsmykket studentervogn er årets studenter klar til fest og farver. 

Foto: Allan Nørregaard
gallery icon

Se billedserie

Med høj sol, skyfri himmel og en udsmykket studentervogn er årets studenter klar til fest og farver. Foto: Allan Nørregaard
facebook icon twitter icon linkedin icon
print ikon
send til en ven ikon

Send til din ven.

X

Artiklen: Se alle de nye studenter

Modtagerens email *:
Din e-mail *:
Dit navn *:
Evt. kommentar:

*) skal udfyldes.

Se alle de nye studenter
Hillerød - 29. juni 2018 kl. 16:25
Kontakt redaktionen:sndk@sn.dk

Frederiksborg Amts Avis ønsker alle studenter fra Frederiksborg Gymnasium og HF tillykke.

Studenterne fra Frederiksborg Gymnasium og HF 2018 er:

HF
2.P
Anna Clara Bengtsen
Astrid Uglehøj Mårup

Bertil Hauris Borum
Cathrine Amanda H. Matzen

Cecilie Frost Nygaard-Jensen
Cenia Warming Larsen

Emma Birthe M. Petersen
Freja Daugaard Harlyk

Freja Emilie Jensen
Helena Louise G. Hoe

Helene Sadeghi Knudsen
Jacob René Holck

Jakub Mikolaj Ptaszek
Laura Basballe

Lucas Ewert
Marie Ane Bach
Marie Zøllner Otte

Oscar Holm Hansen
Patrick Villum Laursen

Rebecca Baldwin S. Okkels
Rune Storgaard Bengtsson

Sarahsimone Carolina Z. Hoegh
Tine Louise Mejlsbye Wallin

Zakerullah Salarzei
Anna Clara Bengtsen

2.Q
Amalie K. M. Rosengreen
Benjamin Blichfeldt

Celinn Meinke Thuren Larsen
Emilie Hansen

Emma Andresen
Emma Stahl
Ferhat Erdem

Isabella Zarrehparvar Christensen

Jonathan Eis Benzon
Laura Graves Hvid

Lisa Victoria Fawcett
Lotte Kühne Vinther

Magnus Dreyer
Mariam Nawabi
Maya Hayat Atie

Mette Elise Brandt
Mustafa Abdelreda M. Abbas Al-Ahmad

Nadia Floor
Nanna Kjærgaard
Nat Ellekjær

Nete Frey Longholm
Ronja Nielsen

Sacha Isabella N. Gorski
Sandra Holm Petersen

Sofie Øster Thomsen
Vibe Ona Strandberg

Amalie K. M. Rosengreen

STX
3.A

Amanda Widmer
Anna Hernø Gammeltoft

Anna Overgaard Ishøy
Antonio Cululejevic

Arina Kaki
Asger Thøger Falck
Cecilie Jin Clausen

Emily Myfanwy Hines Lyneborg
Frederikke Birgitte von B Gasberg

Hadia Humaira Hussain
Hendrik Emil Malthe Tijhuis

Ida Forchhammer Thønnings
Ida Theill Sørensen

Johanne Leonhardt Kjellerup
Julie Boonma Reipur

Julie Camilla Petersen
Katarina Kirstine Holmgreen Falk

Lea Friis Klamer
Linnea Marie Häger Christensen

Lucas Vilhelm Manniche
Malene Marie Jørgensen

Nazanin Bayrami
Nicoline M. Gram Madsen

Rajjah El-Hussein
Rikke Thue Poulsen

Sara Juul
Thea Klarskov Madsen

3.B
Anna Oline Anker Ohrt
Cecilie Brøgger S. Nielsen

Charlotte Brøndum Andersen
Emilia El Hajj

Emma Sofie Arnholt Windum
Frederik Bendix Mikkelsen

Freja Eilenberg Gulløv
Gustaf Toftegaard Knudsen

Javed Fadaie
Joachim Malte Heegaard

Johan Santaolalla Rives Larsen
Lina Bjerrum Bach

Magnus Skøtt Hedels
Maja Kastbjerg Wagner

Mathilde Riiber S. Andersen
Mikkel Lund Westerbjerg

Nete Brorstrup Falcon
Oscar Colding E. Sørensen

Sara Kristine Larsen
Victor Schmidt Christensen

3.C
Alexander Aaberg Ryding
Andreas Lund-Jensen

Astrid I. A.Haastrup-Sørensen
Cecilie Skjøt Kristiansen

Emil Birkmose Søndergaard
Emil Priess

Emilie Muus Vaaben
Emma Rømer Thestrup

Freja Lærke Nordenbæk Hansen
Freja Quebec Damgaard Olsen

Jakob Christiansen
Jonas Greve Hansen

Julie Lindberg Hansen
Kaja Plenov Aude

Magnus Bjørck Adrian
Mathilde Lynge Fink

Melisa Demirovic
Mikkel Wittrup Rasmussen

Oliver Hannibal F. Hansen
Oliver Kornelius Pedersen

Olivia Schlippe Nielsen
Rasmus Hinge Troldborg

Rebecca Boriis Höper
Stefan Barbulovic

Tobias Jørgensen
Tobias Ratzeburg Bagge Dehn

William Rosenstand

3.F
Alexander Dahl

August H. C. Søndergaard
Camilla Saensri Christensen

Camille Marie Beknow
Charlotte Natalie Licht

Christian Sund Løvschall
Cornelius Bertram Hansen

Emilie Katborg Hansen
Emma Rosa Dinesen

Fiona Branth Leander
Frederik Krüger Henriksen

Freja Emma Schmidt
Ivan Dørfler Bossano Prescott

Jeanette Fischer
Laura Fabricius Vingtoft

Maria Kristina Hansen
Mathilde Råberg Christensen

Olivia Andreasen Stamatakos
Peter Bruhn Nielsen

Peter Niels Jørgensen
Rebecca Christiansen

Sarah Thagaard Lund
Sille Blangstrup Geisler

William Grinder Bretlau

3.K
Alexander Bretlau Specht

Anders Bundgaard Olsen
Anton Borring Andersen

Cecilie Hebbelstrup
Cecilie Lindebjerg

Eva Marie Weber Strand
Frederik Kimmer Børresen

Helene Andreasen
Hozan Omar Mohammad Sura

Johanne Badsberg Overgaard
Johannes Rogaard Larsen

Jonas Tufvesson Munkholm
Katja Brund Sørensen

Line Christiansen
Lucas Østergaard

Marie Schifter-Holm
Mathilde Førsterling Ravn Berglind

Noa Hvid Shiv
Signe Bjergager Birkefeldt

Signe Møller Bech
Victor Lustrup

3.M
Adam Skovbjerg
Albert Janus Rasmussen

Anders Hoffmann Kozuch
Anne-Marie Bjerre Koch

Clara Winkler
Ditte Alberte Lintrup

Elias Eland Kristensen
Emil Lyster Christensen

Eva Koza Hansen
Katrine Julie Nordal Jensen

Laura Celina Couneau Rasmussen
Line Rooed Wulff-Høyer

Lisbeth L. Holtoug Schrøder
Lærke Emilie Hørslev Scharf

Nanna Vang Christensen
Nathanael Rønne Kure

Nicolai B Eckhardt-Hansen
Nicolai Grymer

Søren Visti Kjeldgaard Hansen
Thomas Meilstrup

3.N
Aksel Bækgaard
Andreas Martin Vinkler

Anna Obel
Asta Maria Lykke Abraham

Astrid Schelde Harbo
Caroline Andreasen

Christian Honoré Olsen
Christian J. Hald Pedersen

Emma Sophie E. Larsen
Frederikke Stadager Laursen

Gustav Kircher
Ida Kathrine Jensen

Ida Neta Heldager Thorsen
Jacob Lyneborg Christiansen

Jesper Holmegaard Jørgensen
Johanne Nordstrand Frantzen

Jon Asger Nielsen Glader
Jon Utoft Rasmussen

Kathrine Lykke Cronbach
Laura Agerlund Grønager

Lærke Tingleff Søndergaard
Magnus Severin H. Pedersen

Marie Auhagen Søndergaard
Pascal Winther Svartstein

Rasmus Evers Thrane
Rasmus Kristian Frederiksen

Regine Cecilie Gregersen
Rie Meldgaard Madsen

Sine Persson Kreinøe

3.S
Alexander B. Christensen

Astrid Felding Jensen
Bertram Nicolai Hage

Catharina Lindeburg
Cecilie Kvistgaard Jensen

Frederik Filtenborg Herrguth
Frederik Wiingaard Weibel

Freja Sofie Kjær Tobiasen
Gustav Egede Kristensen

Jacob Grønnegaard
Jakob Reinfeldt Jørgensen

Jan Kasper Rabjerg
Jonathan Skovdal

Katrine Bragh Andersen
Kirstine Jensen

Magnus Karlsson
Malthe Woer Brask

Nikolaj Reib Anthony
Oskar Loui Lindholm

Philip Friis Jørgensen
Philippa Simony Andersen

3.T
Alberte Bargsteen Slatanach

Amalie Blom Hansen
Anders Egestad Nielsen

Anders Friis Persson
Anna Muldbjerg Christensen

Christian Strandberg-Hansen
Clara Teglhus Sørensen

Daniel Thomsen
Emilia Elisabeth Falk Wendt

Frederikke Kaels Vigh
Jonas Dahl Jensen

Jonas Kristoffer Tingleff
Jonathan Drachmann Vigilius

Julie Bech Clemmensen
Laura Scott Ørting

Liv Strandkvist
Maja Hemmingsen
Mathilde Holst Wiehl

Mia Birkegaard Andersen
Oliver Christopher Juhl

Sahar Al-Emmari
Sandra Kjær Ahenkorah

Simon Kildegaard Hansen
Sonja Kongsted Jensen

Sophie K. Skou Bitterwolf
Thit Hedvig Nymand Nisbeth

Victor Braagaard W. Sylvest

3.U

Aida Durdevic
Anders Søndergaard

Anna Stæhr Rosentoft
Asbjørn Lustrup

Aske Sebastian Bonde
Bünyamin Inal

Christian Hjort Martinussen
Christian Rechnagel

Emma Kimmer Werther
Erik Iver Lynghøj Nielsen

Fie Vagn Michaelsen
Frederikke Bøcker Olsen

Hakan Yildiz
Helena Kristine Hansen

Ida Fjellerup Hansen
Ida Rømer
Ida Søndergaard

Johan Matzen Brodt
Laura Curtis Brandt

Laura M. Kanstrup Skou Andersen

Maria Ibsen
Mathilde Elbæk Hansen

Nora Marie Zimmermann
Rebecca Frost Nilsson

Vanessa Kjærsig Drejfeldt

3.V
Anne Louise Pedersen

Aqsa Mazhar Nazir
Astrid Ikast Dejgaard

Cathrine Marie Dahl Jensen
Cecilie Sewohl Bentzen

Clara Daugaard Knudsen
Emma Yde Petersen

Espen Peter Elgaard Brett
Frederikke Høgh Kølben

Ida Marie Kaas Gundersen
Isabella Xenia Okkels

Jane Bøje Hemme
Josephine Krag Clausen

Kate Horsbøl
Klara Løkke Jakobsen

Louise Damm Hansen
Magnus Bang Forsberg

Nikolas Vengberg Aggelis
Rie Edel Götghen Hansen

Silsila Ranjbar
Rasmus Holtet Bering

3.W
Adam Vilhelm Balslev
Alexander Blaabjerg

Ali Sulaev Akhmadov
Benjamin Bøgelund Christensen

Benjamin Trasborg
Christian Kragh Jespersen

Clara Marie Jessen
Daniel Stokholm Thomsen

Emil Whitton McKinstry
Gustav P. Schlosshauer Warming

Hans Christian Haaber
Johan Böcher Hanehøj

Laura Bang Bregnedal
Magnus Kock Thorslund

Magnus Nøddegaard Hansen
Mathias C. Dyrløv Madsen

Nicolai Berg Eiding
Nikoline Sif Ebsen Dahl

Sarah Martinez Buch Nielsen
Simon Littau Mærsk

Therese Lyngby
Tomas F. Wendelholm Larsen

3.X
Asta Vest Büchmann
Astrid Xin Yi Frandsen

August Valentin Nørgaard Birch
Camilla Maria Hoeck

Caroline Cia Bulskov Berdiin
David Skovbjerg

Emma Gade Hansen
Emma Kloch
Frederik Lillesø Holck

Jakob T. Kammeyer Nielsen
Jasmine Benazouz Rolin

Lars Schmidt Hansen
Louise Hagen Nielsen

Mads Emil Mentz-Jørgensen
Mads Kvisgaard Hansen

Osna Charkhi
Rasmus Nymann Eriksen

Rebecca Sandby Lindegaard
Sigrid Clod Pedersen

Sune Asbjørn Lindemann
Tobias Hjorth Christensen

Tor Herman Kortegaard Ohlsson

3.Y

Carlos Santiago R P. Machuca
Caroline Høst Lorenzen

Claudia Anna Petersen
Emilie Dahl Johansen

Emma Hildur Jensen Malm
Freja Juul Steen Hansen

Ida Motzkus Ulsø
Julius Søltoft-Jensen

Katrine Maria Arnkjær
Laura Ophelia Hess Thaysen

Lea Emilie Reymond Ajslev
Linea Michella Børresen

Louise Otterstrøm Petersen
Mathilde Dehn Janca

Mathilde Lund
Matilde Odefei Poulsen

Rasmus Martin Klinge Linneberg
Samuel William Yoshinaka

Silke Stendal Hansen

3.Z
Ajdin Durdevic

Amalie Petersen
Amanda Kornum Høegh Pedersen

Asbjørn Hastrup-Leth
Caroline Bohé

Caroline Johansen
Frederik Baandrup Larsen

Frederikke Munch
Julius Wilborg Exsteen

Kamilla Back Ehlert
Klara Johanne Tang Jørgensen

Kristoffer Mejdevi Ibsen
Lasse Persson

Magnus Gustav Eiken
Magnus Aalborg Nielsen

Mathilde Alsing
Mia Liss Roberts

Mikkel Hoffmann Frederiksen
Oliver Emil Serena Spangenberg

Rasmus Vinther Rosshaug
Sune Ditlev Rasmussen Wøhler

Tina Kolmos
William Nørager Bay Borre

Køb

Artikel eller billede

Skriv til:
abonnement@sn.dk

Nyt om

Navne

Send en e-mail til:
Frederiksborg@sn.dk