
Ældreminister Thyra Frank har taget udenrigsminister Anders Samuelsen under armen og inviteret ham på en lille gåtur på Bymidten lørdag klokken 9.30 til 10.30.
Det sker ikke ofte at man får mulighed for både at møde en ældreminister og en udenrigsminister samtidigt. Men på lørdag er det muligt, for Thyra (LA) har inviteret Anders (LA) , som i anledning af valgkampen har taget et par 'hjemme dage' Danmark og bruger dem til en tur uden for Borgens tykke mure, for at støtte deres lokale kandidater.
Mød dem og kandidaterne fra Liberal Alliance Furesø, herunder ikke mindst spidskandidaten Ole Holleufer, få en uformel snak med dem og stil de spørgsmål du måtte have.
Kommentarer
Vi ønsker en åben og livlig debat på sn.dk, og opfordrer alle til at kommentere, udveksle viden og stille spørgsmål. Debatten skal foregå i en ordentlig og respektfuld tone. Redaktionen fjerner indlæg, der ikke lever op til SN.dks retningslinjer og gældende lovgivning. Se retningslinjerne her