14. december 2018
Salen morede sig gevaldigt over konferencier Andreas »Herman«Hermansens sjove påfund: Foto: Annemette Jensen
gallery icon

Se billedserie

Salen morede sig gevaldigt over konferencier Andreas »Herman«Hermansens sjove påfund: Foto: Annemette Jensen
facebook icon twitter icon linkedin icon
print ikon
send til en ven ikon

Send til din ven.

X

Artiklen: Se billeder: De blev hædret for gode resultater

Modtagerens email *:
Din e-mail *:
Dit navn *:
Evt. kommentar:

*) skal udfyldes.

Se billeder: De blev hædret for gode resultater
Opdateret 16. november 2018 kl. 07:36
Egedal - 13. november 2018 kl. 05:11
Kontakt redaktionen:sndk@sn.dk

Af Annemette Ross Jensen
Egedal Kommune uddeler Mesterskabspriser til unge sportsudøvere op til 25 år, som har opnået sportsresultater, som mindst svarer til:

Nordisk-, Verdensmesterskab eller lignende - guld, sølv og bronze.

Danmarksmesterskabet (DM) guld og sølv

Sjællandsmesterskabet (SM) guld og sølv.

Alt under førnævnte mesterskaber: vundet rækken/serien/turneringen arrangeret af eller for foreningens specialforbund

Andre særligt bemærkelsesværdige resultater.

I år fik følgende unge en Coach Activity tracker - et armbåndsur, der tæller kalorier med mere for deres præstationer:

Ølstykke Skytteforening:
Villiam Hansen, Victoria Hansen, Mikkel Kannik, Mia Nedergaard Rasmusen, Nicolai Hougesen, Tobias Lundog Natasja Buchholdt.

Ledøje-Smørum Badminton:
Marius Høgholm, Julius Westergaard Jensen, Julie Rygaard, Signe Sørensen, Malte Kolind Sprogøe, Markus Harkes, Asbjørn LInd Ramskov, Casper Herse, Jonathan Wennerberg, og Julius Jensen.

Stenløse Badminton SBK 70:
Rebecca Ørum Hansen, Frederikke Geisshirt-Rasmussen, Sebastian Cederlund, Daniel Christophersen og Casper Holck Rosendahl.

Ledøje-Smørum Idrætsforening Gymnastik:

Mette Wiinblad, Lisa Ferré Sandgaard, Kirstine Jensen, Cecilie Kalish Sundenæs og Kaya Pedersen.

Frederikssund Oaks:
Tobias Kolding.

Ølstykke Badminton Club:
Mikkel Lindhard, Jonathan Christensen, Søren Pallesen, Mathias Bønnelykke Faarborg, Natasja Palmelund, Signe Markwall, Maja Husum, Oscar Svantemann Merit, Mikkel Bønnelykke Faarborg, Mikkel Dawall og Tobias Torp.

Smørum Rulleskøjte Klub:
Rebekka Friberg, Natalie Lyngvig Jensen, Mathilde Hansen, Caroline Plath Jørgensen, Silje Østergaard Mathiasen, Agnes Nielsen, Benedikte Sandager Nielsen, Celina Cruz Schneider, Asta Kær, Vibe Nielsen, Ida Madsen, Asta Haugaard Nielsen, Sara Kronow, Mikala Hansen, Mikkeline Rønnow, Melissa Dønmesz, Nanna B. Andersen, Victoria Runge, Mathilde Bay, Kristine Lund Michaelsen, Chalina Olesen, Clara Olesen, Sara Solberg Dirksen og Mia Esbech.

Ølstykke Gymnastik Forening:
Gabriella Funch, Freja Bøgh Buchardt, Asta Katrine Kofoed Nordstrøm, Luna Strømann Larsen, Marcus Nyberg Pedersen, Max Clausen, Willads Mathiasen, Simon Hald Dencker, Alberte Borup Aaberg, Amy Bordum Leighton, Josefie Krøll, Karoline Nielsen, Luna Strømann Larsen, Mynte Malou Worck, Victoria Bach, Simon Reusch-Storgaard, Casper Friberg Borgen, Rasmus Holst, Mario Guldmann, Nicolai L.M. Jønstrup, Mathias Inthat Petersen, Lucas Vest, Emil Yildiz, Max B.M. Clausen, Yasmin Neumann, Sara Rosendal, Lise Bacher, Adriana Rajcic, Alberte Holte Narp, Isabel Alcon, Frida Pulsen, Laura Jersild Hammerstad, Frida Holm Eskildsen, Cille Engel, Ida Reith Sørensen, Kathrine Juhl Kønig, Liv Rønnekamp Drost, Maria Forman, Stine Christiansen, Anne-Sofie Guldmann Lund, Fiona Wennberg, Celine Ploug, Isabelle Gudesen, Isabelle Voie-Andersen, Kirstine Andrea Vedtoft Haastrup, Emmelie Bagge Kragh, Isabella Ingvardson, Julie Hovard, Isabella Fie Thaisen, Maria Ibsen og Penny Høgholt Mathiasen.

Køb

Artikel eller billede

Skriv til:
abonnement@sn.dk

Nyt om

Navne

Send en e-mail til:
Frederiksborg@sn.dk