23. oktober 2017
facebook icon twitter icon linkedin icon
print ikon
send til en ven ikon

Send til din ven.

X

Artiklen: Kandidater i Vordingborg Kommune

Modtagerens email *:
Din e-mail *:
Dit navn *:
Evt. kommentar:

*) skal udfyldes.

Kandidater i Vordingborg Kommune
Vordingborg KV17 - 10. oktober 2017 kl. 14:58
Kontakt redaktionen:sndk@sn.dk
A. Socialdemokratiet

Mikael Smed, Stege
Mette Høgh Christiansen, Nyråd
Brit Skovgaard, Stege
Anders J. Andersen, Vordingborg
Poul A. Larsen, Vordingborg
Thorbjørn Kolbo, Vordingborg
Nicolaj Sørensen, Askeby
Kenneth Andersen, Stege
Line Dahl Abildgaard, Kostræde Banker
Kurt Johansen, Præstø
Susan Thydal, Nyråd
Carsten Olsen, Kastrup
Nikolaj W. Reichel, Præstø
Jesper Berring-Poulsen, Vordingborg
Michael Larsen, Vordingborg
Jens Beck-Lauritzen, Vordingborg
Claus Christensen, Klintholm Havn
Tommy Larsen, Vordingborg
Jens Ravn, Vordingborg
Bigman A. Nkunkununu, Sandvig
Shadi Baker, Vordingborg
Jens Larsen, Køng
Jens-Peter Hansen, Ndr Vindinge
Per Antonsen, Kalvehave
Gert Bryde Jakobsen, Mern
Heidi Thorenfeldt, Mern
Flemming Tejmers, Kalvehave
ina Noregren, Stege

B. Radikale Venstre:

Carsten Nøhr Larsen
Michael Larsen
Kathrine Olldag
Benny Johansen
Inger Drachmann
Michael Viborg Nielsen
Jesper Betak Lund
Kaj Aagaard

C. Det Konservative Folkeparti:

Daniel Irvold, Kostræde Banker Lundby
Jens-Christian Brandt Jørgensen, Nyråd
Jesper Adler, Vordingborg
Jesper B. Nielsen, Mern
Per Damkjær Juhl, Vordingborg
Anna Bjørk Dahlin Irvold, Kostræde Banker
Lis Due Rasmussen, Møn
Peter Brinch, Stensved

D. Nye Borgerlige:

Jørn Rasmussen
Michael Hansen
Rikke Andersen
Kim Ringhejm Boutrup
Tom Gøtterup Svendsen

F. SF Socialistisk Folkeparti:

Else-Marie Langballe Sørensen
Michael Ryberg Juliussen
Lena Schroll
Karin O. Jørgensen
Pia Levin
Henrik Ægidius
Gorm Scavenius
Janne Gotfredsen
Lillian Sand

I. Liberal Alliance:

Bella Espersen, Præstø

K. Kristendemokraterne:

Kim Steen Jørgensen, Bogø

L. Borgerlisten:

Allan Huglstad, Vordingborg
Jens Hæsum, Øster Egesborg
Margareta Dahlström, Borre
Eivind Sveinbjørnsson, Præstø
Vibeke Gad, Lundby
Jane Søegaard Christensen, Damsholte
Morten Nielsen, Magleby
Ole Bjørnholt, Svensmarke
Jan Holm, Tøvelde

O. Dansk Folkeparti:

Heino Hahn
Per Stig Sørensen
John Pawlik
Kim Errebo
Søren Hansen
Marie Hansen
Christine Astrup Weidekamp Jensen
Helle Jørgensen
Emilie Dyrkjaer
Mogens Holmqvist

T. vorkommune.dk:

Kaj Flinta
Jørgen Tang Holbek
Erik Kehn Jensen

V. Venstre Danmarks Liberale Parti:

Michael Seiding Larsen
Bo Manderup
Eva Sommer-Madsen
Peter Ole Sørensen
Henning Larsen
Asger Diness Andersen
Kim Petersen
Kirsten Overgaard
Karina Foss
Karina Fromberg
Jørn Elo Hansen
Anders Thestrup
Torben Nielsen
Arne Rasmussen
Jonna Colding Henriksen
Franz Ifanger
Freja Nielsson
Ronni Lykkehus
René Coelet Mathiasen
Louise Millek de Place

Y. Digital Demokrati:

Jonas Wolffsen
Janet Jørgensen
Ea Green

Ø. Enhedslisten De Rød-Grønne:

Mette Gerdøe-Frederiksen
Tage Vestergaard
Anders Marchsteiner
Palle Eghjort

Å. Alternativet:

Ann Busch
Lars Bakke Olsen

LÆSER
ARRANGEMENTER


Har du en aviskode?





Du finder aviskoden
i den trykte udgave af din avis.
Like os på facebook

Tip os

Del din historie eller billeder

Send en e-mail til:
sndk@sn.dk

Køb

Artikel eller billede

Skriv til:
abonnement@sn.dk

Nyt om

Navne

Send en e-mail til:
navne@sn.dk