19. oktober 2017
facebook icon twitter icon linkedin icon
print ikon
send til en ven ikon

Send til din ven.

X

Artiklen: 92 kandidater til kommunevalget

Modtagerens email *:
Din e-mail *:
Dit navn *:
Evt. kommentar:

*) skal udfyldes.

92 kandidater til kommunevalget
Opdateret 10. oktober 2017 kl. 13:53
Stevns KV17 - 10. oktober 2017 kl. 13:50
Af Henrik Fisker
Kontakt redaktionen:sndk@sn.dk

Valgbestyrelsen har offentliggjort listen over alle 92 kandidater, der er godkendt til kommunevalget på Stevns. Listen ser således ud:

A. Socialdemokratiet: Steen S. Hansen, Hårlev, Anne Munch, Rødvig, Steen Nielsen, Strøby Egede, Helen Sørensen, Strøby Egede, Thomas Overgaard, Store Heddinge, Henning Urban Dam Nielsen, Holtug, Morten Kasper, Valløby, Anne Hagstrøm, Hårlev, Mikael Kasper, Store Heddinge, Nicolai Bertram Kristensen, Rødvig, Mogens Hansen, Rødvig, Lars Børgesen, Hårlev, Leif Nielsen, Hårlev, Ib Petersen, Hårlev, Sueli Braga Cavalcante, Rødvig

B. Radikale Venstre: Line Krogh Lay, Store Heddinge, Jørgen Gregersen, Valløby, Bjarne Hendrichsen, Lyderslev, Michael Løvendal Kruse, Højerup, Tyge Birk, Frøslev, Birgit Voigt, Strøby Egede

C. Det Konservative Folkeparti: Mikkel Lundemann Rasmussen, Store Heddinge, Ellen Knudsen, Store Heddinge, Kenni Bech Jensen Toft, Rødvig, Lasse Olsen, Tommestrup, Bo Kjeldsmark, Strøby Egede, Gitte C. Andersen, Rødvig, Dorthe Winberg, Strøby Egede, Anne-Sofie Høgenhaug, Lyderslev

F. SF - Socialistisk Folkeparti: Michael Graakjær, Strøby Egede, Hans Chr. Rasmussen, Gevnø Mark, Birgit Smedegård, Hellested, Marianne Aguilar, Klippinge

I. Liberal Alliance: Rasmus Englund, Tim Warner, Lars Barthold Hansen, Rikke Warner, Sarah Sjølin Lilaa

L. Borgerlisten Stevns: Thor Grønbæk, Gjorslev Bøgeskov, Tomas Bjørn Espensen Patheier, Store Heddinge, Ole Bech-Jensen, Rødvig

N. Nyt Stevns: Mogens Haugaard Nielsen, Lund, Conni Høgh Olsen, Rødvig, Anne Marie Lindegaard, Strøby Egede, Martin Milbrat Petersen, Strøby Egede, Poul Erik Brixtofte, Store Heddinge, René Langelund Larsen, Store Heddinge, Jørgen Larsen, Hårlev, Johnny Andersen, Hårlev, Grethe Ahrensbach, Rødvig, Marianne Bisgaard, Rødvig, Roula Albitar Nielsen, Højerup, Inge Milbrat, Strøby Egede, Birger Merwald, Rødvig, Helle Lykke Juul, Strøby, Rehné Høst Altenburg, Barup, Jette Balslev, Rødvig, Stig W. Pedersen, Boestofte

O. Dansk Folkeparti: Varly Marcus Jensen, Janne Halvor Jensen, Thais Nikolai Merrild, Lars Chandana Rasmussen, Susanne Lie, Peter Wulff

V. Venstre, Danmarks Liberale Parti: Anette Mortensen, Strøby Egede, Jacob Panton, Valløby, John Dalsgaard Jensen, Magleby, Flemming Petersen, Hårlev, Carl Skou, Skørpinge, Bjarne Nielsen, Strøby, Bjarne Bladt, Rødvig, Torben Rønnebæk, Hårlev, Axel Mølgaard Andersen, Store Heddinge, Tina Høve, Hårlev, Gert Nielsen, Store Heddinge, John Bøjlund, Store Heddinge, Gabrielle Renzius, Store Heddinge, Peder Krogsgaard, Lille Linde, Thorbjørn Guttesen, Hårlev, Gerhard Nagott, Rødvig, Karsten Skov, Strøby Egede, Hans Peter Michaelsen, Store Heddinge

Ø. Enhedslisten - De Rød-Grønne: 1. Jan Jespersen, 2. Gitte Christensen, 3. Sejer Folke, 4. Lene Vestergård, 5. Lars Aage Pedersen, 6. Peter Roswall, 7. Jonna Faurskov, 8. Willy Karlslund, 9. Lene Gorm Pedersen

Betina Baden: Betina Baden, Strøby Egede

Tip os

Del din historie eller billeder

Send en e-mail til:
sndk@sn.dk

LÆSER
ARRANGEMENTER


Har du en aviskode?





Du finder aviskoden
i den trykte udgave af din avis.

Køb

Artikel eller billede

Skriv til:
abonnement@sn.dk

Nyt om

Navne

Send en e-mail til:
navne@sn.dk