26. september 2017
Fredag formiddag var der dimisionsfest på Nærum Gymnasium for årets 346 studenter, der herefter skulle ud på vogntur.
gallery icon

Se billedserie

Fredag formiddag var der dimisionsfest på Nærum Gymnasium for årets 346 studenter, der herefter skulle ud på vogntur.
Foto: Lars Sandager Ramlow
facebook icon twitter icon linkedin icon
print ikon
send til en ven ikon

Send til din ven.

X

Artiklen: FOTOSERIE - De unge og smukke fra Nærum Gymnasium

Modtagerens email *:
Din e-mail *:
Dit navn *:
Evt. kommentar:

*) skal udfyldes.

FOTOSERIE - De unge og smukke fra Nærum Gymnasium
Opdateret 26. juni 2015 kl. 17:46
Rudersdal - 26. juni 2015 kl. 17:00
Af Lars Sandager Ramlow
Kontakt redaktionen:sndk@sn.dk

Frederiksborg Amts Avis bringer her navnene på alle de elever, der i år er blevet studenter fra Nærum Gymnasium:

3a:

Alexandra Kjær

Anne Cathrine Ranek

Annika I Dali

Caroline Amalie Jul Steenholt

Caroline Juul Mørck

Cathrine Rafn Crety

Emma Thiele

Frederik Dalgas

John Salomon Apao Varum

Julie Dorthea Bøge

Kamille Godvin

Kristoffer Damsgaard Weile

Majken Wissing Kiaby

Markus Schmidth Roland

Max-Emil Calmer Kristensen

Mie Brokmose Thobo-Carlsen

Mikkel Lyt Brejl

Mokhtar Haydari

Nicolai Christensen Hundebøll

Sara Hagedorn

Sarah Brøgger Poulsen

Shahir Paiman Housaini

Simon Eriksson

Tanja Juhler Maureschat

Tanne Ebert Jørgensen

Tessa Mia Jakobsen

3b:

Amalie Signe Loof Johansen

Amanda Neena Glyb

Arendse Isbye Fabritius Falck

Christian Langkilde Marcussen

Clara Handberg Burchard

Emilie Dyrlev Thorsen

Emilie Lanxe Jensen

Fie Lehman Larsen

Frederik Damborg Agerskov

Helene Skytte Pontoppidan

Ida Marie Nielsen

Jacob Buster Reinhardt

Jacqueline Amanda Salinas

Jacqueline Anne Marie Larsson

Johanne Christine Trønning

Johanne Lass Thy

Johanne Nørkjær Laursen

Josefine Colding

Katja Kiærulf Nielsen

Klara Gjerding

Line Glinvad Andersen

Lucas Ray Gamarro Salgueiro Westphal

Nathalie Gammelholm

Sarah Louise Alsing-Frederiksen

Trine Bronton

Victor Frederik Hahn Balle

3c:

Andrea Lass Thy

Camilla Chu Xu Bjørner

Clara Sol Thybo Johansen

Clea Roberta Løbner-Olesen

Diyar Shaker Wannas

Emily Ekstrøm Daverne

Frederik Holte Ørndrup

Frederik Rensch Davidsen

Jonas Gamborg Uldall Hansen

Jonathan Waagner Jessen

Julius Löb-Simon

Kasper Magnus Schøn

Lærke Lemb Ebbenæs

Mathias de Bang

Mie Gundertofte Vestergaard

Mille Wilhjelm Poulsen

Nina Yuxiao Ploug

Nis Ditlev Fredrik Carlander

Oliver Nick Bohr Svensson

Oscar William Nayberg Reves

Rasmus Rostrup Hansen

Sigrid Leere Kamp

Sophus Lindblad Rehling

Søren Sten Andersen

Valdemar Støvring-Sørensen

Victor Emil Skov Lundmark

3d:

Amanda Kielgast

Andrea Emilie Rasmussen

Andreas Wedell-Neergaard

Anna Lindencrone Lundin

Caroline Hanne van Alstine Bjerke

Christian Boris Lykø Hansen

Claire Louise Thorsen

Emil Rode Østergaard

Frederikke Aaes

Freja Beck Lassen

Helene Louise Bekkhus

Isabella Andersen Ruff

Jacob Hoedeman

Marc Chidi Salminen

Maria Devantier Hjorth

Maria Flodgaard Barkov

Maria Hollstein Svensson

Maria Lind Hansen

Mathias Christian Kanta

Morten Diego Asboe Jørgensen

Nicklas Scheel

Nikolaj Ryø Mikkelsen

Philip Overgaard Dinesen

Sabrina Timann Hansen

Sarah Bodholdt

Sebastian Irawan Gotfredsen

Stine Marie Bonne Rasmussen

Ulrik Alexander Tønnesen

Victoria Emily Sparsø Pedersen

3e:

Adam Engberg Johannsen

Alexander Kjærulf Villadsen

Anders Bonde Holt

Anders Kokfelt

August Boier Wendt Sørensen

Camille Louise Christiansen

Celina Pouline de Silva

Emil Reib Sørensen

Emil Ryberg Olesen

Emilie Frederikke Larsen

Emilie Vogter Brevadt

Frederikke Hjertholm Nielsen

Izabella P. Wegmann

Jonas Gulmann Schjerbeck

Mads Lerwick Theisen

Magnus Stilling

Maxim Belov

Mia Marie Møller Boas

Rasmus Bøgelund Dreyer Paulsen

Turið Christiansen

Valdemar Lerche

Viktor Alexandersen Hastrup

3f:

Anders Rønnemoes Bobak

Asker Thorbjørn Greve

Benjamin Skafte Guttmann

Caroline Shuang Rasman Loldrup

Christine Hyldahl Kristiansen

Christopher Søndergaard Rønsov

Cæcilia Dombernowsky

Esben Ellersgaard Gjetrang

Helena Victoria Nebelong Lysdahl

Helene Margrethe Grønbech Christensen

Isabel Hjorth Coomer

Kathrine Emilie Amby

Lasse Buschmann Alsbirk

Mads Hammerich Sander

Martine Mejding Poulsen

Mathias Mørch Sørensen

Olivia Jane Olesen

Oscar Machon Hayes

Oscar Westergaard

Peter Illum

Sarah Marie Nedergaard Nielsen

Sebastian Wejersøe Lindholm

Simone Zwicky

Victor Frederik Spliid Hindevad

3h:

Anna Kirstine Kjær Knudsen

Camilla Bøje Errebo

Camilla Nordvig

Caroline Weiss Neumann

Celina Friis

Christine Bornholdt Andersen

David Luxhøj-Pedersen

Emilie Weber Wellendorf

Frederik Engel Møller

Fredrik Egil Helsengreen

Helena Drostby Kaiser Lauritzen

Ida Weis Jacobsen

Jakob Middelfart

Johan Christian Grønvald

Johan Jørgen Stener

Jonas Scholes Goos

Kasper Rønnemoes Iversen

Kathrine Bruun Thomassen

Kristian Kaas Boeg

Lasse Frenning Andersen

Laura Emilie Staffeldt

Mette Katrine Lybye

Mie Tinning

Mikkel Gade Henrichsen

Nicoline Fendahl Zeuthen

Nina Stavis

Nour Abla

Oliver Hvid-Hansen

Olivia Frederikke Gram Ludvigsen

Rasmus Worning

3i:

Alberte Broksø Thuen

Amanda Myrthue Thorsen

Anders Tørring Hansen

Andreas Juhl Simonsen

Andreas Juul Rasmussen

Anne-Sofie Ringheim

Anton Maach-Møller

Cecilie Christoffersen

Cecilie Kofoed Christensen

Emil Dochedahl Winther

Eva Pohl Jensen

Frederik Prahl Brandt

Isabel Annina Andersen Flodquist

Josephine Amalie Østergaard Petersen

Mads Berlin Jensen

Markus Naumann Holst

Mathias Bindseil Møller

Nikoline Therese Kjærgaard

Paulina Hvidberg

Phillip Christoffer Ross

Simone Sachmann

3k:

Asger Dollas

Frederik Peter Volkers

Frederik Sparre Willumsen

Frederik Thomas Davidsen

Frederikke Julie Clem

Frederikke Kiirdal

Gustav Aksel Rej Duckert

Hannah Kronholm

Jacob Hardt Bank Jørgensen

Julie Eresia Aavild

Mads Haugsted

Mads Kierulff-Mortensen

Mads Remin Ingmann

Martin Storgaard Krüger

Mathias Hvidtfeldt Paludan-Müller

Mikkel Stokholm

Natasja Helene Grønfeldt

Nicolai Stenvald Klindt

Pauline Natalie Seindal Knigge

Rasmus de Martino Kristensen

Rasmus Jeppesen

Rasmus Movin Østergaard

Signe Beck Jensen

Sofie Laurents

Sofie Vejlskov Rønne

Sofie-Emilie Olsen

Therese Studsgaard Josephsen

Victor Severin Gram

Viktor Heiberg Bestle

3u:

Aisha Isabella Ulstrup-Hansen

Amalie Schou Christensen

Andreas Schubert Ekelund

Asger Erik Frandsen Christensen

Astrid Weiss Garne

Camilla Vrangstrup

Caroline Steen Frederiksen

Casper Dalgaard-Knudsen

Christina Hartmann

Christine Munch Snitgaard Sonnichsen

Eynar Abulov

Johanna Louise Walsøe Jensen

Joscha Rombach

Julie Forchhammer

Kimmi Gjettermann

Line Friis Hornshøj Poulsen

Luka Hibberd Jørgensen

Maria Sørensen

Peter Bagge

Rasmus von Huth Friis

Sabina Birgitte Larsen

Stine Brehmer

Thea Schmidt

Tobias Tybjerg Christensen

Valdemar Mørkeberg Mikkelsen

Yulia Belova

3w:

Avin Khalil

Casper Rastgoie Veje

Cecilie Hauberg Hansen

Christian Kjærgaard Olsen

Eline Horneman Lassen

Emilie Catharina Bremer

Helene Dalsten

Ida Munk-Nielsen

Jacob Bast Hall

Jacob Werge Larsen

Laurits Mikkelsen

Louis Sebastian Nygaard

Maria Helena Schaarup

Matilde Bødker Ritchie

Mette Abildgaard Rasmussen

Mette Bramsløw

Mikkel Tornhøj Petersen

Peter Riber Johnsen

Philip George Hau Sørensen

Thea Jepsen

3x:

Akhmedkhan Dubayev

Alexander Kai Thomsen

Alexander Lykke Lademann Østergaard

Amalie Winther Bæk

Andreas Nicolai Ven

Asger Heidemann Olsgaard

Assan Al-Ansari

Frederik Peter Højte Poulsen

Galal Nazih Chehabi

Hashim Ali Iqbal

Jonas Ulveman Maare

Julie Leth Wiegandt

Karoline Ysbæk-Nielsen

Kristoffer Stie Kaalund

Marcus Frank Olesen

Mia Højberg Christensen

Philip Maldia Madsen

Sara El-Azzouzi

Simon Fritz Hansen

Thor Mølbak Jensen

3y:

Amalie Katrine Hartmann Martens

Anne-Sophie Gamst Erichsen

Christoffer Kursawe Larsen

Elisabeth Bergstrand-Poulsen

Frederik Krieger Drachmann

Frederik Viggo Lautrup Esmann

Inas Hilmi Al-Asadi

Ingrid Overgaard

Laurits Dixen

Magnus Pedersen Maag

Mikala Mieth

Mikkel Clausen Knudsen

Nicolai Munch Kofoed

Nikolaj Geertinger

Snorre Christian Dam Clasen

Søren Mousten

Ulrik Peter Willén

Xenia Franciska Adele Sørensen

3z:

Anders Dall-Hansen

Anders Lykke Thomsen

Anders Michael Geil Pedersen

Anders Yding

Anne Louise Lind

Astrid Huess Hedlund

Casper Lestrup

Cecilie Thanh Uyen Tran

Cecilie Van My Nguyen

Celine Barrett Strand Thomsen

Christine Mering

Christoffer Skou Astrupgaard

Emilie Lian Skou Hindberg

Frederik Wiberg Hansen

Frederik William Brinch-Pedersen

Frederikke Damsgaard

Isabella Kosecki Andersen

Jeppe Brauer

Jeppe Lildal

Johan Heidemann Kristensen

Johan Villemoes Grønvold

Johannes Landgrebe

Lisa Maria Bilgrav

Louise Götzsche

Maria Rosendal Moradjow-Namin

Martin Frederik Overgaard

Sidsel Vendelholt Christensen

Victor Lorentz Larsen

Victoria Viborg Lose

arrow Studenter-kompasset peger mod VM
27. juni 2015 kl. 07:11 Opdateret: kl. 14:41
arrow Dimissionstalen i Nærum: Brug Jeres netværk
26. juni 2015 kl. 15:30 Opdateret: kl. 14:41
arrow Lasse havde Nærums højeste snit
26. juni 2015 kl. 14:54 Opdateret: kl. 14:54
LÆSER
ARRANGEMENTER


Har du en aviskode?





Du finder aviskoden
i den trykte udgave af din avis.

Tip os

Del din historie eller billeder

Send en e-mail til:
sndk@sn.dk

Køb

Artikel eller billede

Skriv til:
abonnement@sn.dk

Nyt om

Navne

Send en e-mail til:
Frederiksborg@sn.dk