17. oktober 2017
2x42_Logo_Lejre
facebook icon twitter icon linkedin icon
print ikon
send til en ven ikon

Send til din ven.

X

Artiklen: De opstiller i Lejre

Modtagerens email *:
Din e-mail *:
Dit navn *:
Evt. kommentar:

*) skal udfyldes.

De opstiller i Lejre
Lejre KV17 - 10. oktober 2017 kl. 11:28
Af Agnete Vistar
Kontakt redaktionen:sndk@sn.dk

Hele 13 partier og lister stiller op i Lejre til kommunalvalget den 21. november. I alt 81 personer stiller op som kandidater. De er følgende:

A- Socialdemokratiet:

1. Carsten Rasmussen
2. Leif V. Nielsen
3. Rikke Zwisler Grøndal
4. Connie B. Jensen
5. Martin Stokholm
6. Bente Blumensaat
7. Burak Ulrik Ulucan
8. Michael Svane Jørgensen
9. Poul Richard Christensen
10. Torsten Hjort Hansen
11. Børge Stokholm
12. Kristian Møllemborg
13. Salim M. Ghadban
14. Ebbe Larsen

V- Venstre:

1. Line Holm Jacobsen
2. Tina Mandrup
3. Flemming Damgaard Larsen
4. Carsten Helles Rasmussen
5. Jens K. Jensen
6. Lotte Greve
7. Christian Fjeldsted Andersen
8. Hans Kongsgaard
9. Søren Bo Hansen
10. Erik R. Holst
11. Kim Magnussen
12. Erik Hestbæk
13. Lars Kimer Mortensen
14. Jon Lorentsfeldt
15. Christina Clement
16. Søren Ole Nielsen
17. Marianne Larsen

F - Socialistisk Folkeparti:

1. Mikael Ralf Larsen
2. Villy Hauritz
3. Christian Plank
4. Laith Wafiq
5. Marinus Bastian Meiner
6. Claus Jørgensen
7. Julie Hermind
8. Irene Porse
9. Birger Prahl
10. Louis Hansen
11. Ole Møller
12. Anders Bredsdorff

I - Liberal Alliance:

1. Jan Vedel Heine
2. Thomas Stokholm
3. Martin Bøtkjær
4. Anders Hovgaard Møller
5. John Dalgaard
6. Susan Hovgaard Møller

Ø - Enhedslisten:

1. Ivan Mott
2. Rosa Wittrup
3. Lulle Zahle
4. Patrick Wymer
5. Malik Hyltoft

C - Det Konservative Folkeparti:

1. Grethe Saabye
2. Bjørn Lykke Rasmussen
3. Dorte Kileriich
4. Thor Lykke Sørensen
5. Bjarke Z. Therkildsen
6. Lars Juncker
7. Jesper Fischer
8. Martin Kristiansen
9. Frederik Dahl

B- Radikale Venstre:

1. Thomas Bisgaard
2. Asta Rasmussen
3. Anja Roland
4. Ole Bjørn Hansen
5. Jannik Koldborg

O - Dansk Folkeparti:

1. Ole Blickfeldt
2. Sanne Hilliger
3. Steen Hansen
4. Henrik Wennberg
5. Rolf Lorentzen

Å - Alternativet:

1. Ulla Jensen
2. Theresa Dall Helth
3. Carsten Teichert

D - Ny Borgerlige:

1. Karl Simonsen

L - Levende Landsbyer:

1. Jesper Reumert, 2. Niels Boye

N - Borgerlisten Ny Lejre:

1. Bjarke Buchholz

G - De Grønne:

1. Noel Bjørn Jensen

LÆSER
ARRANGEMENTER


Har du en aviskode?





Du finder aviskoden
i den trykte udgave af din avis.

Køb

Artikel eller billede

Skriv til:
abonnement@sn.dk

Nyt om

Navne

Send en e-mail til:
navne@sn.dk