22. oktober 2017
Det er nok en god idé at beslutte sig, før man står i stemmeboksen, for der er 155 kandidater at vælge imellem i Holbæk Kommune. Foto: Kenn Thomsen
Det er nok en god idé at beslutte sig, før man står i stemmeboksen, for der er 155 kandidater at vælge imellem i Holbæk Kommune. Foto: Kenn Thomsen
facebook icon twitter icon linkedin icon
print ikon
send til en ven ikon

Send til din ven.

X

Artiklen: 155 stiller op i Holbæk Kommune

Modtagerens email *:
Din e-mail *:
Dit navn *:
Evt. kommentar:

*) skal udfyldes.

155 stiller op i Holbæk Kommune
Holbæk KV17 - 10. oktober 2017 kl. 13:31
Kontakt redaktionen:sndk@sn.dk

Følgende 155 kandidater stiller op til kommunalvalget den 21. november i Holbæk Kommune:

A. Socialdemokratiet (sideordnet):

Christina Krzyrosiak Hansen, Holbæk, Lars Roost Dinesen, Holbæk, Charlotte Nielsen, Holbæk, Jens Kristiansen, Holbæk, Kaj Erik Hansen, Holbæk, Derya Tamer, Holbæk, Mona Rosenberg Larsen, Knabstrup, Ole Brockdorff, Holbæk, Christina Hansen, Regstrup, Preben Thisgaard, Tjebberup, Ahmad Laila, Gislinge, Ole Hansen, Tølløse, Erik Just Pedersen, Jyderup, Mogens Justesen, Jyderup, Miaamalie Sandgreen Jensen, Holbæk, Lasse Jensen, Holbæk, Jørgen Jensen, Svinninge, Martin Schwartz-Gjedsted, Orø, Mogens Helt, Holbæk, Niels Erik Jørgensen, Svinninge, Nis Grove, Holbæk, Allan Larsson, Ugerløse.

B. Radikale Venstre (sideordnet):

Emrah Tuncer, Holbæk, Henrik Mosbæk, Holbæk, Solvej Pedersen, Holbæk, Casper Larsen, Skamstrup, Anja Stiil, Tølløse, Jasper Viltoft, Holbæk, Josefine Røgilds Pedersen, Holbæk, Lars Friis, Holbæk, Maria Jeyananthan, Hagested, Jarl Falk Sabroe, Tuse, Stine Ravn Nielsen, Gislinge, Jimmi Salkvist, Regstrup, Hussain Hafedi, Holbæk, Tobias Wass Aastrand, Vipperød, Ida Møller, Hagested, Klaus Oldrup, Holbæk, Christian Schiønning, Tuse, Thomas Z. Høtoft, Holbæk.

C. Det Konservative Folkeparti (sideordnet):

Michael Suhr, Bent Brandt, Ane-Jette Jacobsen, Peter Møller, Jesper Stenholm, Morten Ulrich, Mikkel L. B. Hjuler, Jørgen Clemmensen, Pierre F. Olsen, John Hvass, Gitte Hyldig Møller, Niels Vesti.

E. Retsforbundet (sideordnet):

Torsten Sylvest, Holbæk, Ulrik Sommer-Jensen, St. Merløse.

F. SF - Socialistisk Folkeparti (partiliste):

Bente Röttig, Søndersted, Steen-Kristian Eriksen, Mørkøv, Sonny Bjørnlund Nielsen, Holbæk, Stine Ellegaard, Gislinge, Jens Bloch, Orø, Flemming Röttig, Søndersted.

I. Liberal Alliance (sideordnet):

Søren Stavnskær, Kundby, Christian Ahlefeldt-Laurvig, Vipperød, Randi Hoffmann, Holbæk, Jesper Thorslund, Holbæk, Flemming Sørensen, Tuse Næs, Frederik Grünfeld, Trønninge, Viktor Kronkvist Thomsen, Svinninge, Nico Sparboom, Holbæk, Ann-Louise Jensen, Holbæk.

L. Lokallisten for hele Holbæk Kommune (sideordnet):

Sine Agerholm, Tølløse, Finn Martensen, Jyderup, Steffen Sandager, Tølløse, Lars Qvist, Svinninge, Pia Guldbrandt, Holbæk, Lars Schandorff, Holbæk, Tina Kjeldsen, Kr. Eskilstrup, John Ebbe Hansen, Mørkøv, Allan Larsen, Vipperød, Stine Krüger Veng, Ugerløse, Dorte Albers, Soderup, Susanne Utoft, Svinninge, Jan Floor Andersen, Holbæk, Pia Kjær Haslebo, Holbæk, Laila Lundshøj, Tuse, Jesper Kruuse, Holbæk.

O. Dansk Folkeparti (sideordnet):

John Harpøth, St. Merløse, Steen Klink, Jyderup, Asbjørn Gerting Olsson, Holbæk, Jeppe Jakobsen, Skamstrup, Sille Kirstine Nielsen, Jyderup, Brian Schäffer, Mørkøv, Andreas Bering, Tølløse, Jørn Thorhauge, Holbæk, Solveig Rasmussen, Holbæk, Nikolaj Steengaard, Tølløse, Kim M. Hansen, Skelbæk, Finn Nielsen, Gislinge.

T. Fritænkerne (sideordnet):
Simon Drost.

V. Venstre, Danmarks Liberale Parti (sideordnet):

Søren Kjærsgaard, Vipperød, Rasmus Brandstrup Larsen, Holbæk, Søren Harboe Rasmussen, Mørkøv, Camilla Hove Lund, Gislinge, Kurt Næsted, Holbæk

Karoline Næsted, Holbæk, Morten Bjørn Nielsen, Vipperød, Carsten Andersen, Holbæk, Charlotte Bay Simonsen, Holbæk, Karina Helmer, Ugerløse, Rolf Alexander Rasmussen, Holbæk, Mogens Jensen, Kvanløse, Morten Løvschall, Vipperød, Bjarne Kongsted, Svinninge, Lars Frausing Basse, Tjebberup, Mette Due, Holbæk, Steffen Kisselhegn, Jyderup, Niels Frimann, Skamstrup, Maria Friis Keyani, Tølløse, Kim Thavi Albrecht, Vipperød, Morten Anderson, St. Merløse, Mads Dalgaard, Holbæk, Peter Nilsson, Regstrup, Jens Kristensen, Holbæk, Erik Fuchs, Orø, Annelise Dahl, Undløse, Nicolai Krogh Madsen, Gislinge, Frank Lyngsø, Jyderup, Line Göllnitz, Tuse Næs.

Y. Nyt Holbæk (partiliste):
Frank Skibby Jensen, Holbæk.

Ø. Enhedslisten - De Rød-Grønne (partiliste):

Karen Thestrup Clausen, Skamstrup, Leif Albert Juhl, Holbæk, Per Fynboe, Holbæk, Jens Jakob Albers, St. Merløse, Hjalte Agust Steinsson, Holbæk, Thor Blauner Clausen, Holbæk, Stine Sakari Larsen, Holbæk, René Strunch, Jyderup, Finn Erik Larsen, Vipperød, Anna Falck Wolff, Holbæk, Lasse Bertelsen, Mørkøv, Allan Sten Nielsen, Holbæk, Ann Rose Busch, Tuse Næs, Niels Kristian Christensen, Tuse, Niels Blauner, Skamstrup, Birgit Jensen Hamming, St. Merløse, Ida Berggreen Fynboe, Holbæk, Ingelise Petersen, Holbæk, Gert Hansen, Vipperød, Tina Corna Skov Dudek, Holløse, Bo Basbøll, Jyderup, Laust Davidsen, Holbæk.

Å. Alternativet (partiliste):
Peter Holst, Søren Seitzberg, Ida Aasvang, Solvejg Jakobsen, Chris Wiedbrecht.

Tip os

Del din historie eller billeder

Send en e-mail til:
sndk@sn.dk

LÆSER
ARRANGEMENTER


Har du en aviskode?





Du finder aviskoden
i den trykte udgave af din avis.

Køb

Artikel eller billede

Skriv til:
abonnement@sn.dk

Nyt om

Navne

Send en e-mail til:
navne@sn.dk